islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.

PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit

Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty20%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty7%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty7%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty37%Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) Empty
MesazhTitulli: Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh)   Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) EmptySun 13 May 2012 - 13:53

1
All-llah Ti je Er-Rahman Er-Rahim e El-Melik
Ti je i vetmi dhe mjafton Nuk ka tjetër edhe pik
Al-Kudus tkem O All-llah Al-Selam e Al-Mumin
Kush ka n`zemër pik imani thirrjen Tande do ta ndin.

2
Tlutem runa Al-Muhajmin, ndorën Tande shpirtrat tonë
Al-Aziz tkem Al-Xhabbar,Ti s`mërzitesh se çka thojnë
Njerz të humbur e pa shpresa.Kan harru El-Mutekebbir
se Je i Vetmi El-Halik,spo din emrin me Ta Thir.

3
Al-Bari Ti e fale prej kurgjaje gjith këtë botë,
Se Ti je El-Musewir, pa Ty çdo gjë është e kotë
Al-Gaffar na i fal gabimet,na ndihmo O El-Kahar
Na jep vend N`Xhenentin Tënd Al-Wehab të lus pa ndar.
4
Ar-Razak na furnizo,qelna dyer O El-Fatah
El-Alim I Din të gjitha,Tokë e gjyell e krejt çka ka
Al-Kabid na fal të mira na mjafton Ti Al-Basid
Mshelva gojën krejt armiqve se Ty t`kemi Al-Kaafid

5
Ar-Rafi na i prano lutjet,Al Muis të Adhurojmë
Al-Musil, thejau qafën derrave që po na poshtrojn
As-emi Ti i ndin të gjitha,Al-Besir të gjitha i sheh
Al-Hakim Gjyqtar i Mençur,T`mirat t`k`ijat gjitha i njeh.
6
Al-Adl Gjithmonë i Drejtë Ti askujt nuk ja humb mundin
All-llah Ti je Al-Latif Ti qdo sendi ja din fundin,sen prej Teje smun me mshefum
Al-Xhabir Ti na i njef zemrat,Ti me plan i fal të Gjithë
Sikur meshkujt edhe femrat.
7
Al Halim Na të kem Ty,Na le rrugën qel me u kthy
Kur pendohem Al-Asim,sinqerisht me lot në sy
Prap gabojm na e Ty prap fal mëkatet Al-Gafur
Ash-Shakur Ti na i fal të kqijat,ama t`mirat sna i humb kurrë
8
Kur S`Tkem pa a N`Ty besojm,Al-Alij tjetër nuk ka,
Al-Kabir Madhësia Jote,S`krahasohet me asgjë,
Al-Hafidh Ti na i run t`bomet deri Ditën e Gjykimit,
Al-Mukit Furnizues i dituris jo vetëm i ushqimit.

Refreni:
Pasha Bab e pasha Nënë,pasha Din e pasha Iman,

Pasha dritën e dy syve edhe zemrën që m`ke dhënë

Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban

Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë.

9
El-hamdulilah prej Teje që jam shqipe Musliman
Sum vyn tjetër përpos Teje, se Ty gjithmon më mjafton
Al-Hasib Ti garanton për Xhehenem dhe për Xhennet
Në hesabe Je i sakt,Al-Xhelil veç Ti je mbret

10
Al-Kerim Je zemër gjërë T`mirat Tua skan kufi,
Al-Rakib Je Vigjilent, nuk pritojm me vdek për Ty,
Ty je Ai që i pranon lutjet,Al-Mushib me zemër t`du,
Al-Wasi motra vllazni mburremi që jem robt e Tu

11
Al-Hakin plot mençuri,Al-Vedud plot dashuri
Al-Mashib Ty t`adhurojm, me përshkru me fjal se di
Al-Baith Ti je Ai që kur vdesim prap na zgjon
Nuk ka shpirt që ka jetu që mun ik prej gjygjit Tand.

12
Ash-Shahid Ti je dëshmitar i të gjithav që i kem bo,
Shpresojm që t`na i fal mëkatet e sna përballon me to
Al-Hak Ti je i vërteti, Al-Wakil n`Ty kem besim,
All-llah veç Ty na mjafton,e veç Ty t`lusim për ndihm

13
Krah ma t`fort se Ty nuk ka as në kët as n`at dunja,
Al-Kawi i Plotfuqishëm,Përpos Teje tjetër ska,
Askush tjetër ska merita me ndih agjurim pos Teje,
Al-Metin je forca e vetme,asgjë nuk vjen para Teje

14
Gjaku,Kombi dhe Flamuri,Ty gjithmon vjen para triave
Al-Vali Ti je i vetmi që mund me na mbrojt prej t`kqijave
Al-Hamid Të Falemenderit për të gjitha që i kam
Por mbi këto të gjitha që m`ke musliman

15
AL-Muhsy sen nuk t`shkon huq as sa pesha e qerpikut
All-llah na e forco imanin me ja lig zemrën armikut
Al-Mubdi Ti je Krijues i të gjithav që i man qyelli e çka i man toka
e ndër to,krejt prej Hënës deri tek Dielli

16
E manej që nuk i njohim e me sy që nuk i shohim
Jem të ngrat shumë pak dimë tlusim na shto diturinë
Al-Muid pasi që t`vdeism Ti prap do t`na sjell në jetë
Tbojm Rixha na le N`Xhennet e mos ejsim njerz të shkretë

Refreni:

17

Al-Muhijd që Ti fal jetë Al-Mumjit që cakton vdekjen
Al-Haji Ti ske nevoj për askënd hiq përpos Veten
Al-Kajum je kan gjithmon je dhe gjithmon ki me mbet
Të dojm me zemër e me shpirt,jo vetëm që kem me vdek

18
All-llah nuk të dojm veç prej frikës
Al-Washid T`dojm sinqerisht
Jam krenar që jam muslim
Pom thojn jam shqiptar me bisht

19
Al-Mashid Ti jau then qafën, jau faron krjet farefisin
Pom dhimen kur e kthen Isën a.s, jau dherr derrin jau then kryqin
Al-Wahid Ti nuk ke shoq,as ske thmi as Bab as Nanë
Ja Allah jau fal gabimet, se spo din çka jan tuj thënë

20
Je i vetmi Al-Ahad I Pavarur Al-Samed
A pi sheh vllazni e motra jan të gatshëm për Xhihad
Al-Kadir i Plotfuqishëm veç Ty ndihm jemi tut thirr
Se Ti vendos për të gjitha na ndihmo Al-Muktadir

21
Allah je Al-Mukadim Inshallah me Iman vdesim
Al-Muahir Kijametin inshallah asnjë se presim
Al-Evel Ty ske fillim Al-Ahir Ti ske mbarim
As-Sahir Ti je Krijues i të gjithav pa dyshim

22
Al-Baatin Të dojm me zemër edhe pse pak dim për Ty
Al-Waali Sundues i Vetëm i Lartë e i Pastër Al-Mutaa`aali
Ja Rabbi Ti je Al-Bar I Pa Tundshëm pa gabim
Al-Tawab Ti je pranues i robërve Tu kur bin pendim

23
Allah T`kem Al-Muntakim kem frig nga ndëshkimi Yt
Pa iz Tanen sen sun bajm bile as me reh qerpik
Al-Afuv Mëkatefalës T`lus me na i pranu duat
Al-Rauf Ti je i Dhimbshëm se ne jem insan të ngratë

24
Pronar i gjithpasuris Malikul Mulk N`kët Dunja
Dhul Xhelali wel Ikram Unë dëshmoj se Tjetër ska
Ti gjithmon vepron i Drejtë i pa anshëm Al-Muksid
Sot në krjet shtetet e botës është tu thirr ezani Yt

25
Përdit po shtohet ymmeti krjet pe thirrin emrin Tënd
Al-Xhami me mall e presim Ditën kur Ti na bashkon
Ti ske nevoj për askand i Pasur je Al-Gani
Al-Mugi krjet T`akon Ty Kujna don i shpërndan Ty

26
Al-Many refuzoj t`kqijat që po i bojn ummetit Ton
Adh-dhar Je O Allah kujna don mun i bon dom
Al-Nafi jep avantazhe kujna don ja qel zemrën për Islam
Kujna don ja qoron sytë kujna don i shton iman

27
An-Nur T`lus na ndriço rrugën, Na udhëzo O Al-Hadi
Tana rrugt na çojn në Rom, por veç nja na çon tek Ty
Qka isht kan shkenca pa Ty?Asjë hiç O Al-Badi
Krejt zbulohen me iz Tënde I Përjetshmi Al-Bagi

28
Al-Warith përpos Teje hiq askujt nuk ja kam frikën
N`koft shkru sot me u kthy te Ti ni dakik smun e pres ditën
Ar-Rashid Ti mu mjafton përpos Teje snjoh kërkon
As-Sabur Un T`Du me zemër Admiroj Durimin Tand

Refreni:

Allahu ju shperbleft per postimin.
Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh) 8THII

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com

Teksti i ilahijes kënduar nga Prince Double "Pasha jetën edhe shpirtin n`dorën Tënde që po i mban Jam krenar dhe kjo mjafton vetëm robi Yt me kënë" (99 Emrat e Allahut xh.sh)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tekste Ilahijesh-
Kërce tek: