islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
DIJA VLERËN! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DIJA VLERËN! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DIJA VLERËN! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
DIJA VLERËN! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
DIJA VLERËN! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DIJA VLERËN! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DIJA VLERËN! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
DIJA VLERËN! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
DIJA VLERËN! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DIJA VLERËN! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DIJA VLERËN! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
DIJA VLERËN! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
DIJA VLERËN! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
DIJA VLERËN! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
DIJA VLERËN! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
DIJA VLERËN! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
DIJA VLERËN! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
DIJA VLERËN! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
DIJA VLERËN! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
DIJA VLERËN! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
DIJA VLERËN! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DIJA VLERËN! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DIJA VLERËN! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
DIJA VLERËN! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
DIJA VLERËN! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
DIJA VLERËN! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
DIJA VLERËN! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
DIJA VLERËN! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
DIJA VLERËN! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
DIJA VLERËN! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
DIJA VLERËN! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
DIJA VLERËN! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
DIJA VLERËN! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
DIJA VLERËN! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
DIJA VLERËN! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
DIJA VLERËN! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
DIJA VLERËN! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
DIJA VLERËN! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
DIJA VLERËN! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
DIJA VLERËN! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
DIJA VLERËN! Empty20%DIJA VLERËN! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
DIJA VLERËN! Empty7%DIJA VLERËN! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
DIJA VLERËN! Empty7%DIJA VLERËN! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
DIJA VLERËN! Empty7%DIJA VLERËN! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
DIJA VLERËN! Empty7%DIJA VLERËN! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
DIJA VLERËN! Empty7%DIJA VLERËN! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
DIJA VLERËN! Empty7%DIJA VLERËN! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
DIJA VLERËN! Empty37%DIJA VLERËN! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 DIJA VLERËN!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! EmptySun 13 May 2012 - 11:00

DIJA VLERËN! Dija_v10

Ora 7 e mëngjesit. Gazeta e re ditore duhej të kishte ardhur gjer më tani, të ishte vendosur në tavolinë, bashkë me kafenë e mëngjesit, më pastaj shoqëruar me një kafjall të shijshëm. Aha! Mëngjes i tmerrshëm, në tavolinë më mungojnë ullinjtë.
S’ulem, edhe pse jam zgjuar si duket pak e uritur! Dhe përderisa gjithçka të jetë gati, së paku të humbas kohën duke shfletuar atë gazetë që e preferoj nga të tjerat.
Artikulli i parë: Titulli: Uria vret 1 fëmijë në 5 sekonda!
Ma tërheq vëmendjen. Nëntitulli: Një miliardë njerëz në botë flenë të uritur!
Dhe në këtë çast trupi m’u rrëqeth, dola nga vetja.…dhe nën artikullin një fotografi..
E largoj me të parë sepse më duket sikur të gjithë ata njerëz e kanë drejtuar shikimin kah unë dhe unë jam
kaq e paaftë t’u jap ndihmë.
Ja ç’kishte aty…
Kur unë me orë rri pranë pasqyrës duke u kujdesur edhe për pikën më të vogël të syve ta lyej e ngjyej e të duket bukur, ata fëmijë sytë i kanë jashtë. Sepse kur nëna ime më bën të ulem në karrige pranë tavolinës, atë nëna e vë në një kovë plastike, dhe ai shikon lart, kah Zoti, duke shpresuar se edhe Ai e sheh atë. Sepse kur lotin tim nga inati që nuk di të gatuaj dikush e quan margaritar, loti i tyre derdhet nën urat e pafajësisë ku rrjedhin lumenj çiltërsie.
Dhe si kur pak prej atyre fëmijëve thërrasin e bërtasin për nënat e tyre të vijnë më shpejt, sepse ato kanë shkuar ta mbushin me diçka një pjatë të vjetër e të lënë pas dore.
Dhe bërtasin: “Eja më shpejt se jam i uritur”. E në anën tjetër nja 5 a 6 veta, luten në atë “funeral”, në atë
vdekje të një fëmije, që në vend se të vishte rroba si gjithë ne të tjerët, ose të priste mortjen me qefin, ai ështën vënë në një thes, dhe vëllai pak më i madh ia gropon varrin.
Dhe ai ulet e qan, e di se do ta ketë fatin e njëjtë. Po babai? Po babai që ka kapur kokën dhe qan ai burrë, qan… fëmija tjetër është i shtrirë, nuk ka fuqinë më të thotë as nënë asbaba. Të tjerët vetëm mund t’ia shohin eshtrat edhe lëkurën e hollë.
Ah... për ata.. qenka një me fat, qenka në prehër të nënës, por nuk ka fuqi as të qajë, e as të largojë insektet fluturuese që po i parkohen në buzët e thara, për një pikë ujë. Ata bashkë janë ulur pranë një varri, kuptimin e të cilit s’ka nevojë për ta treguar më.
Ata po luftojnë. Uria është luftë. Ata po luten. Uria në këtë anë, e shpëton njeriun nga dënimi në anën tjetër (në botën e përtejme), por as kjo s’i ngushëllon ata 4 milionë njerëz që përballen me urinë në Somali.
Ata vdesin në heshtje. Vdekja nga uria është më e padukshmja, sepse njeriu vdes në heshtje, nuk bërtet,
nuk e ngre zërin. Shuhet…silueta e tij venitet rëndë dhe brinjët shëmbëllejnë si një aureolë pa vend.
Të kthehemi te njerëzit tanë. Njerëzit tanë ankohen nga Ramazani, se agjërojnë gjatë gjithë ditës dhe e presin iftarin si kafshët që s’kanë ngrënë me muaj dhe ngopen sa të munden në tryezë! Po çka ndodh me ata të cilët nuk gjejnë dot gjë për të vënë në sofrën e tyre, që ka kohë që nuk është shtruar?
Çfarë ninullash mund të këndojnë ato nëna me qëllim që t’i vënë fëmijët e tyre në gjumë, kur stomaku i tyre është i zbrazur, e uria nanuris ata për në gjumin e përjetshëm.
E ti o njeri kur e din se kënaqesh duke shijuar nga më të ndryshmet, a s’të ngel ajo kafshatë në fyt, a s’të lidhet kur e kujton se ti bën sefa, dikush s’e ka as atë?!
Ata kanë vetëm duart në ajër, duar që i luten Zotit.. po edhe njeriut. I luten për një pikë ujë, i luten të ndajë një kafshatë buke nga tryeza e tij për t’ia dhënë e për t’ia shpëtuar jetën, të lutet ty!
Luten për një copëz dashuri, për një copëz ngrohtësi, ndërgjegje, për pak mirësi. Ata na zgjasin dorën, na kërkojnë ndihmë. E nëse ne mundemi dhe nuk e shtrijmë dorën, klithmat e atyre fëmijëve dhe ofshamat e atyre nënave kanë për të na ndjekur si hije gjatë gjithë jetës, kanë për të kërkuar llogari nga secili prej nesh në botën tjetër, ndërsa llogaria ndaj Zotit do të jetë edhe më e rëndë!
E ne qe s’mundemi, dashtë Perëndia të kemi shpirt të pastër, mëshirë, zemër të mirë, emër të bardhë, t’ia dimë vlerën edhe dhimbjes sonë më të madhe, që është më e vogla. Se po të mos kishte vuajtje, s’do t’ia dinim vlerën gëzimit, jo.
Të falënderojmë prindërit për jetën që na dhanë, dhe ne vetë të hapim një kuti nga ku del vetëm dashuria, dashuria dhe lumturia, jo për ne, po për t’ua falur të tjerëve, se dashuria nuk harxhohet kurrë,njeriu sa më shumë të dashurojë aq ditës dhe e presin iftarin si kafshët që s’kanë ngrënë me muaj dhe ngopen sa të munden në tryezë! Po çka ndodh me ata të cilët nuk gjejnë dot gjë për të vënë në sofrën e tyre, që ka kohë që nuk është shtruar?
Çfarë ninullash mund të këndojnë ato nëna me qëllim që t’i vënë fëmijët e tyre në gjumë, kur stomaku i tyre është i zbrazur, e uria nanuris ata për në gjumin e përjetshëm.
E ti o njeri kur e din se kënaqesh duke shijuar nga më të ndryshmet, a s’të ngel ajo kafshatë në fyt, a s’të lidhet kur e kujton se ti bën sefa, dikush s’e ka as atë?!
Ata kanë vetëm duart në ajër, duar që i luten Zotit.. po edhe njeriut. I luten për një pikë ujë, i luten të ndajë një kafshatë buke nga tryeza e tij për t’ia dhënë e për t’ia shpëtuar jetën, të lutet ty!
Luten për një copëz dashuri, për një copëz ngrohtësi, ndërgjegje, për pak mirësi. Ata na zgjasin dorën, na kërkojnë ndihmë. E nëse ne mundemi dhe nuk e shtrijmë dorën, klithmat e atyre fëmijëve dhe ofshamat e atyre nënave kanë për të na ndjekur si hije gjatë gjithë jetës, kanë për të kërkuar llogari nga secili prej nesh në botën tjetër, ndërsa llogaria ndaj Zotit do të jetë edhe më e rëndë!
E ne qe s’mundemi, dashtë Perëndia të kemi shpirt të pastër, mëshirë, zemër të mirë, emër të bardhë, t’ia dimë vlerën edhe dhimbjes sonë më të madhe, që është më e vogla. Se po të mos kishte vuajtje, s’do t’ia dinim vlerën gëzimit, jo.
Të falënderojmë prindërit për jetën që na dhanë, dhe ne vetë të hapim një kuti nga ku del vetëm dashuria, dashuria dhe lumturia, jo për ne, po për t’ua falur të tjerëve, se dashuria nuk harxhohet kurrë, njeriu sa më shumë të dashurojë aq më shumë është i aftë të prodhojë dashuri. T’ia dimë vlerën edhe një thërrmije buke që hidhet nga tavolina.
Lum kush dhuron buzëqeshje në fytyrën e mjeruar të dikujt… Ah, sa do të doja të isha unë ajo…

Autor:Isra Sakipi

Allahu ju shperbleft per postimin.
DIJA VLERËN! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Wed 25 Jul 2012 - 13:19, edituar 1 herë gjithsej (Reason for editing : Inshallah tash të është bërë qejfi dhe nuk do të na lodhish me komentet e juaja se skemi kohë të meremi me ju.)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Anonim
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 20/07/2012

DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: Re: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! EmptyFri 20 Jul 2012 - 23:44

Admin i nderuar.
Ky tekst eshte shkruar nga Isra Sakipi dhe u botua ne revisten "IKRE". Eshte padrejtesi te shenohet qe u botua publikisht, me nenshkrim personal te autorit, pa u shenuar emri i saj.
Me te vertete padrejtesi e madhe!
Me erdhi keq, fundja ky eshte forum. Mirepo nje veper qe ka kerkuar mund nuk eshte e udhes te paraqitet si anonime ose personale, varet nga qellimi qe keni pasur, sepse ka AUTOR!
Esselamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: Re: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! EmptySat 21 Jul 2012 - 1:15

E di kerkojm falje vlla apo moter nuk e di pse se kam vendos edhe pse e kam shprehi ta shkruj autorin dhe nga e kam mar tejstin po kto gjera ndodhin pa qellim nuk kam pas qellim personal apo dicka tjeter po thjesht ose e kam haru ose jam mar me dicka tjeter vetem e kamparaqit pa e verejtur.Povetem e kam shtip.Po sa ka neper forume ksi gjerash fallcifikime verem do te rike duke kritikuar po ndoshta ti do ta sjellish ne mend internetin e do ta ndalosh piraterin e copy pasten.Por edhe ju nuk qenkeni sjell si duhet se trimi burri identifikohet me emer e mbiemer e jo anonim se ne ketu nuk ham njerez ce 4Vjet qe egzistojm nuk kemi henger asnje.Vundja ne forume gjithkush ka te drejt ta jep mendikin e vet te kritikoje te lavdroje te qortoje ne suaza te rregullores dhe fese .Pra edhe nje here na ben hallall per kete leshim ju dhe autori poqese edhe jeni vete autori mund edhe ta fshim tekstin nese ju kemi prekur dhe ju kemi be padrejtesi te madhe si dhe Allahu ju shperbleft per verejtjen inshallah herrave tjera nuk bejm gabime dhe leshime te tilla.
Weselamu alejkum Anonim!
Me respekt Admin-Ilaz Salihi
www.islamieshtedrit.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
DIJA VLERËN! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: Re: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! EmptySat 21 Jul 2012 - 13:06

Ndoshta nuk me takon te nderhy,por edhe une jam pjese e ketij forumi andaj mu duken shume te paarsyeshme ato fjale,kritika, qe kishe bere Anonimi.Sepse meqe sa e di askush nuk poston shenimet e huaja, edhe njerez jemi gabimet mund te ndodhin,andaj nuk qe e nevojshme nje sjellje e till.Dhe ajo qe eshte me interesant eshte se nese jo sot neser mund te te ndodh edhe ty nje gabim i till.Prandaj mendo mire para se te kritikosh dike..Me respekt AlbanaDIJA VLERËN! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Anonim
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 20/07/2012

DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: Re: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! EmptyTue 24 Jul 2012 - 21:20

Eshte bukur te lexojme keso shkrimesh, por perse te mos dijme autorin :)
Respekte te gjitheve dhe agjerim te lehte, Zoti ua pranofte gjitha lutjet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: Re: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! EmptyWed 25 Jul 2012 - 13:16

Hej na ke lodh me këtë autorin unë e kuptova se je ti autori ce do ta shkruj tash autorin dhe nëse don mundemi ta fshim se na ke lodh em këtë shkrim.

Allahu ju shperbleft per postimin.
DIJA VLERËN! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: Re: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! EmptyWed 25 Jul 2012 - 16:31

Domethene kjo ishte arsyeja e gjithe kesaj rremuje qe bere Anonim.Nga po e din qe ky shkrim eshte i bukur,mbase disave nuk iu pelqen...Me habiti fakti qe e lavderove shkrimin tend, vertet!...Mos i jep kompliment asaj qe bene,ngase nje dite do te pendohesh...DIJA VLERËN! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
DIJA VLERËN! Empty
MesazhTitulli: Re: DIJA VLERËN!   DIJA VLERËN! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DIJA VLERËN!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: