islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Empty
MesazhTitulli: Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..    Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyThu 10 May 2012 - 20:57

Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Tregim10
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. 531182_360978087295723_225349564191910_1005169_576310066_n


Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..

Një motër muslimane, e cila barte nikabin, kishte hyrë në një ka dyqanet e Francës për të blerë disa gjëra ushqimore. Me të përfunduar pazarin e saj, ajo drejtohet drejt arkës për të bërë pagesën e saj dhe për çudi, arkëtarja ishte me origjinë marokene, e cila nuk e pëlqeu fare klienten. Filloi t’ia llogariste gjërat që kishte blerë, ndërkohë i hidhte me forcë në anën tjetër të arkës, duke u mundur që ta nervozonte këtë motër muslimane. Teksa po arrinte nga fundi i llogarisë, e pa që motra nuk po nervozohej dhe ajo nuk durojë më shumë, andaj fillojë t’i bërtas dhe ta ofendojë atë dhe fenë e saj.

''Ne kemi mjaft probleme në Francë dhe veshja që ti bart është një prej problemeve tona. Ne këtu jemi për të bërë pazare dhe jo për të reklamuar fenë dhe historinë, e nëse ti je e interesuar për të praktikuar fenë, atëherë kthehu në vendin tënd dhe atje praktikoje fenë tënde ashtu siç keni dëshirë''. Motra muslimane e mbuluar ndaloi për një çast nga futja e gjerave në qese, e shikoi arkëtaren, pa rreth e rrotull nëse kishte ndonjë mashkull dhe pastaj e ngriti nikabin dhe e zbuloi fytyrën e saj. Ajo ishte biondinë me sytë blu, iu drejtua arkëtares duke i thënë: ''Unë jam franceze, Islami është feja ime dhe ky është vendi im. Ju e shitët fenë tuaj ndërsa ne e blemë atë''.


visitor counter
Lexuar Tregimi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Empty
MesazhTitulli: Re: Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..    Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 11 May 2012 - 15:14

Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. 5826 Shume vertete,edhe pse e pamundur per tu besuar qe ajo fjale ishte nga nje muslimane nese ka qene...por nejse All-llahu inshAll-llah e shperblen me Xhen-net Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. 483844 ate moter franceze muslimane...Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. 5826
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Empty
MesazhTitulli: Re: Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..    Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 11 May 2012 - 20:23

kjo ngjarje është më se e vërtetë dhe unë e besoj plotësisht sepse ata kur hyn në Islam hyn komplet e jo pjesërisht.Allahu e shpërbleft këtë motër për guximin dhe juve vlla Allahu ju shpërbleft për këtë tregim.
wes-selamu alejkum.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Empty
MesazhTitulli: Re: Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..    Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptyFri 11 May 2012 - 22:05

Po une e besoj kete Albana te vertet dhe te mundur ,,pra te tregoj tash une ty nje rastin tim ,Une gruan e kam te mbuluar ,dhe eshte gjermane Elhamdulilah ka dashten All-llahu dhe eshten udhezuar-pra gruaja me tregoji nje dite kur ishte vetem me femijen e vogel ne supermarket per te blere ushqim ,dhe pasi e bleu ushqimin ajo rradhitet ne rend afer arkes per te paguar ushqimin qe e kishte marrun per ta paguar ,por nje gjerman para gruas time qendron ne rend ,por ai kishte mllef te grat e mbuluara dhe per muslimanet, por nejse gruaja ime e kishte femijen me vete ne kolice dhe duke ecur ngadal rastesisht pak e prek me kolic ne kemben e tij pa qellim ,por ai mezi pret e ju rroket gruas time i thot ti nuk je normal para te gjithe veteve sa ishin aty dhe filllon ti thote ti sho atje ku ke ardhen ne arabi apo turki ,ti duhesh te integrohesh ne gjermani e jo keshtu pa kultur ...pra keshu i thot gruas time ai gjermani ,,,por gruaja masi heshti pas gjitha akuzave te tina the ju drejtua gruaja ime duke i then me nje ze te larte qe te ndegjojne te gjthe -----Ti nuk ke ne voje per integrim sepse une jam e integruar ,por ti nuk je i integruar ,dhe i thua vetes gjerman dhe gjermanet nuk jan keshtu si ti ,por a e dint ti se une jam gjermane por me besim jam ne fejen Islame i thot gruaja ime une ka pasaporten gjermane dhe ua tregoj te gjitheve nese eshten nevoja ,,,gjermani u habit dhe u skuq, uli koken dhe shpejt iku jasht- kurse te gjithe u shtangen dhe i than mir ja bane keti njeri rasist ,,,,,ja pra moter Albana kjo eshte qe te besosh me at teme me lart ,,,Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Empty
MesazhTitulli: Re: Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..    Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. EmptySat 12 May 2012 - 19:40

InshAll-llah,All-llahu e shperblen me Xhennetin Firdeus gruan tuaj,po mire ia paska bere...Si paska kerku, e paska e gjete,por nejse une e kam besu kete histori,por me ka ardhur shume rende qe nga goja e nje muslimane te del ajo fjale....Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Empty
MesazhTitulli: Re: Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..    Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë.. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kjo ngjarje është e vërtetë dhe ka ndodhur në Francë..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: