islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty96%me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty0%me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty0%me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty0%me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty1%me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty2%me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 me ndihmoni- Pyet Hoxhen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
az1979
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 10/05/2012

me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
MesazhTitulli: me ndihmoni- Pyet Hoxhen   me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 10 May 2012 - 13:50

selam alejkum nuk e di se si te bej pytje ketu por desha te ju lus per nje ndihm jam e martuar dhe kam qen shtatzan qe dy vite tentoj tani te mebs perseri por hala spo do ZOTI te me fal ju lutem mund te me thoni ndoj fjal te mir ose te me tregoni se si te bej lutje te ZOTI i madheruar ati i qofshim fal cila esht lutj a me e mir ju femlenderit ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT ME TE MIRAT E TIJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
az1979
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 10/05/2012

me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: me ndihmoni- Pyet Hoxhen   me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 10 May 2012 - 14:27

selam pse askush spo te nduhmojka ketu madje as hoxhallart e nderuar ZOTI ju shperbleft me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: me ndihmoni- Pyet Hoxhen   me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyThu 10 May 2012 - 16:26

Eselamun alejkum moter e nderume mire se vjen ne forumin tone Islamieshtedrit-Sa i perket pergjigjjes tende ju do te merrni se shpejti pergjigjjen nga Hoxha i nderuar -Por si duket momentalisht nuk jane ne linje ,e sapo qe te hyne ne forum ata do te pergjigjen pyetjes tende-- me respekt moter e nderuar az1979 All-llahu te shperblefte

Allahu ju shperbleft per postimin.
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: me ndihmoni- Pyet Hoxhen   me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyMon 14 May 2012 - 23:19

Selamun alejkum Hoxhe i nderuar ,,,Motra kerkon pergjigjen tende ,,,une e rregullova titullin per te cilen ju Hoxhe i nderuar nuk keni mundur ta vereni ndihmen e kesaj motre me respekt....

Allahu ju shperbleft per postimin.
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: me ndihmoni- Pyet Hoxhen   me ndihmoni- Pyet Hoxhen EmptyMon 14 May 2012 - 23:57

Alejkumusselam.
Sa i takon kesaj ceshtjeje (lindjes ose mos lindjes) eshte ne duart e Allahut sepse ai kur vendos nji gje nuk ka fuqi qe mund te kthej prap. 
E ne si besimtar nuk duhet ti humbim shpresat asnjiher, sepse historia ne jep shembull qe Allahu xh.sh i ka gezu robt e vet ather kur ata se kan prit si Ibrahimin a.s., Merjemen e ndershme etj etj.
E vetmja gje qe mund te bejm neve eshte ajo qe se pari  cdo gje te presim nga Krijuesi duke mos e anashkaluar edhe kontrollet mjekesore si dhe te bejm duaja te Allahu xh.sh ashtu sic beri Ibrahimi a.s.i cili tha:
Zoti ynë, bëna neve dyve besimtarë të sinqertë ndaj Teje dhe nga pasardhësit tanë, njerëz të bindur ndaj Teje, na i mëso rregullat e ibadetit (adhurimit) tanë dhe falna neve, vërtet Ti je që falë shumë, je mëshirues”!

Ai (Zekirijaja) tha: “Zoti im, si mund të kem unë djalë kur mua më ka arritur pleqëria dhe shoqja ime beronjë (sterile)”? Tha (All-llahu): “Kështu,All-llahu punon çka të dojë”!

O Zekerija, Ne po të përgëzojmë ty me një djalë, emri i të cilit është Jahja, e që askush para tij nuk u emërtua me këtë emër.
 Ai tha: “Zoti im, si do të kemë unë djalë kur gruaja ime ishte që nuk lind, e unë kam arritur pleqëri të thellë?”
Tha: “Ja, kështu Zoti yt ka thënë: se ajo për Mua është lehtë; Unë të krijova më parë ty, që nuk ishe fare!”

Zoti ynë! S'ka dyshim se Ti e di çka fshehim dhe çka publikojmë, se All-llahut nuk mund t'i fshihet asnjë send në tokë e as në qiell.
 Falënderimi i qoftë All-llahut, i cili në pleqëri më fali mua Ismailin dhe Is'hakun! Vërtet, Zoi im dëgjon dhe i përgjigjet lutjes.
 O Zoti im! Më bën mua nga ata që falin namazin, e edhe prej pasardhësve të mi dhe pranoje lutjen time o Zoti ynë!
Ja pra keta jan disa shembuj  dhe disa duaja qe pejngambert e Allahut i kan praktiku ne jetet e tyre.
Allahu jua plotesoft edhe juve deshiren tauj.
Me repspekt. 

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty
MesazhTitulli: Re: me ndihmoni- Pyet Hoxhen   me ndihmoni- Pyet Hoxhen Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
me ndihmoni- Pyet Hoxhen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: