islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! Empty
MesazhTitulli: Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur!   Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 9 May 2012 - 14:28

Nuk i hiqja dot sytë nga voglushi që ecte përpara meje,ose të themi më saktë,që mundohej të ecte.Me shumë vështirësi i ngrinte peshë pataricat që mbante në duar dhe me trupin që nuk e komandonte dot nga mesi e poshtë,lëkundej sa majta-djathtas.Dukej rreth të trembëdhjetave.Për shkak të mendimit që harxhonte për të ecur,trupi i vogël kishte ngelur kockë e lëkurë.
Duke e ndjekur nga pas atë,sikur u magjepsa dhe pashe të rrëzohej në çast.Njëra nga pataricat kishte hasur në kalldrëm duke bërë që fëmija të të rrëzohej.
I shkova pranë dhe u përpoqa ta ngrija në këmbë.Po qante pa zë.
-Mos u mërzit!-i thashë duke e përndjekur.-Gjëra që ndodhin.
-Nuk u mërzita!-m'u përgjigj.-Dhe në fakt nuk mërzitem shpesh.
-Por ti po qanë!-i thashë duke iafshirë lotët me dorë.
-Më dhëmbi shumë krahu,me siguri nga kjo,tha.
Ia pervesha mëngën e këmishës dhe i pashë krahun.Ishte i prerë që nga dora,prandaj dhe njëra nga pataricat ishte bërë specifike për këtë.
Me të kuptuar që ia dallova dorën,m'u drejtua:
-Ky rrëzim nuk ishte asgjë,më parë u rrëzova dhe më ngeli dora poshtë rrotave të makinës.
Nuk dija ç'ti thoja,por për ta marrë me të mirë,i thashë:
-Mos u mërzit,ka më keq se kjo.
-Nuk mërzitem,-përsëriti duke buzëqeshur.-Unë,në fakt,nuk mërzitem shpesh.
-Pak më parë the të njëjtën gjë,-i thashë.-Përse thua kështu?
Duke drejtuar me sa mundej trupin që i dridhej mbi paterica,më tha:
Sepse unë besoj në Allah! A nuk do të kenë një trup të përjetshëm ata që i vrapin Atij?!Madje një trup të fortë.
O Zot!Ç'po më dëgjonin veshët?!
Po shihja për herë të parë se një zemër kaq e vogël mbante një besim kaq të madh dhe trupi im që e pandehja të fortë,ndjeva të dridhej më tepër se trupi i tij i sëmurë.
U largua duke më falënderuar.
Duke e ndjekur me sy nga prapa atë hero të vogël,dashje pa dashje po mendoja se cili prej nesh ishte më i lumtur.

Shkrujti:Ilaz Salihi
Marur nga revista Zaman Maj 2012.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! Empty
MesazhTitulli: Re: Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur!   Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyWed 9 May 2012 - 20:18

Hajr Inshallah, Sa njeri eshte i shendosh dhe nuk ja din vleren e shendetit- por lere shendetit por as te mirat e All-llahut te cilat naj ka dhuru,,E ja ky vogelush invalid i cili nuk mundet te ece sikur femijet te tjere e te shendoshe Ai prap nuk ankohet sepse ai djalosh tregon te verteten e kesaj bote e cila nuk do te jete pergjithmone ne kete gjendje e All-llahu e shperblefte me Xhennet kete vogelush ,,,Si dhe ty vella Ilaz per kete postim shum prekes All-llahu qofte i kenaqur me ty qe po ben pune te pa ndalshem ne davet ....

Allahu ju shperbleft per postimin.
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! Empty
MesazhTitulli: Re: Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur!   Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! EmptyFri 11 May 2012 - 15:09

Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! 483844 Shembulli i te shendoshit eshte i semuri...Me te meta,por i lumtur ia din vleren jetes dhe e don All-llahun xh.sh.pa marre parasysh se si eshte ai...Shume prekese All-llahu iu shperbleft me Xhennetin Firdeus....Selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! Empty
MesazhTitulli: Re: Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur!   Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tregim prekes Voglushi me te meta por i lumtur!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: