islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
nje pytje per hoxhen EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
nje pytje per hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
nje pytje per hoxhen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
nje pytje per hoxhen EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
nje pytje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
nje pytje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
nje pytje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
nje pytje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
nje pytje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
nje pytje per hoxhen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
nje pytje per hoxhen EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
nje pytje per hoxhen EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
nje pytje per hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
nje pytje per hoxhen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
nje pytje per hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
nje pytje per hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
nje pytje per hoxhen EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
nje pytje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
nje pytje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
nje pytje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
nje pytje per hoxhen EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
nje pytje per hoxhen EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
nje pytje per hoxhen EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
nje pytje per hoxhen EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
nje pytje per hoxhen EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
nje pytje per hoxhen EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
nje pytje per hoxhen EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
nje pytje per hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
nje pytje per hoxhen EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
nje pytje per hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
nje pytje per hoxhen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
nje pytje per hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
nje pytje per hoxhen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
nje pytje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
nje pytje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
nje pytje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
nje pytje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
nje pytje per hoxhen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
nje pytje per hoxhen EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
nje pytje per hoxhen EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
nje pytje per hoxhen Empty96%nje pytje per hoxhen Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
nje pytje per hoxhen Empty0%nje pytje per hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
nje pytje per hoxhen Empty0%nje pytje per hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
nje pytje per hoxhen Empty0%nje pytje per hoxhen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
nje pytje per hoxhen Empty1%nje pytje per hoxhen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
nje pytje per hoxhen Empty2%nje pytje per hoxhen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 nje pytje per hoxhen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mirjeta abazi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 15/04/2012

nje pytje per hoxhen Empty
MesazhTitulli: nje pytje per hoxhen   nje pytje per hoxhen EmptySun 29 Apr 2012 - 20:32

selamu alejkum hoxh i nderuar nese mundeni ne shpjegim per ket pytj qe po u abaj une jam e fejuar por nukn jam e martuar ne bashksin islame edhe shkoj te burri dhe qendroj me net aty a e kam haram qendrimin aty duke parrur parasysh se une kam kontakte me burr nje shpjegim pasi une nuk jam e fejuar per ni burr qe fal namazi dhe nuk e di hiq se si shkojn kto pun ne islam nese mundeni nje shpjegim se qka te bej ALLAHUju shperbleft
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

nje pytje per hoxhen Empty
MesazhTitulli: Selam   nje pytje per hoxhen EmptyTue 1 May 2012 - 23:20

Selamun Alejkum.
Sa i takon pyetjes suajdo temundohem qe te pergjigjem ne pika te shkutera.
Feja Islame nuk e ndalon martesen perkundrazi ajoeshte  kunder martses e cial behet jashta normave Islame, pra qysh ne fejes ju mund te beni kuroren(niqahun) duke patur nga 2 deshmitar si nga ana juaj poashtu edhe nga  ana e Djalit(Burit), sepse pa kete ju jo qe e keni haram(te ndaluar te jetoni bashk por e keni te ndaluar edhe te shetitni bashk).
Sa i takon se ai nuk fal namaz kjo eshte pak brengosese sepse poqese ai Namzin si urdher e refuzon ather nuk konsiderohet besimtar Musliman per shkak se injoron nji urdher te Allahut xh.sh, mierpo poqese Namazin e pranon se eshte urdher nga ana e Allahut xh.sh mirepo nga pertacia nuk e fal ate ai eshte gabimtar  dhe do te ishte mire qe sa me pare te pendohet te Allahu xh.sh dhe tja filloj namazit sepse Muhammedi a.s. ne nje hadith thot"Dallimi ndermjet besimtarit dhe jobesimtarit eshte namazi" 
Per keta tema me gjeresisht mund te lexoni literatura Islame  si :Fejesa martesa ne Islam, Ilmihale ose librat e Fikhut.
Allahu e din me se miri.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
nje pytje per hoxhen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: