islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Kryelartë, për çka...? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Kryelartë, për çka...? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Kryelartë, për çka...? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kryelartë, për çka...? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kryelartë, për çka...? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kryelartë, për çka...? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kryelartë, për çka...? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kryelartë, për çka...? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kryelartë, për çka...? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kryelartë, për çka...? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kryelartë, për çka...? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kryelartë, për çka...? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kryelartë, për çka...? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kryelartë, për çka...? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kryelartë, për çka...? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kryelartë, për çka...? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kryelartë, për çka...? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kryelartë, për çka...? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kryelartë, për çka...? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kryelartë, për çka...? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kryelartë, për çka...? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kryelartë, për çka...? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Kryelartë, për çka...? Empty96%Kryelartë, për çka...? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Kryelartë, për çka...? Empty0%Kryelartë, për çka...? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Kryelartë, për çka...? Empty0%Kryelartë, për çka...? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Kryelartë, për çka...? Empty0%Kryelartë, për çka...? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Kryelartë, për çka...? Empty1%Kryelartë, për çka...? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Kryelartë, për çka...? Empty2%Kryelartë, për çka...? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kryelartë, për çka...?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Kryelartë, për çka...? Empty
27042012
MesazhKryelartë, për çka...?

Kryelartë, për çka...? (u84u)Aeroplan
Në një udhëtim prej Johanesburgut të Afrikës së Jugut në drejtim të Londrës në Angli, në vendet e klasit ekonomik, një gruaje të bardhe rreth të pesëdhjetave i kishte rënë fati që të ulej pranë një të ziu.

Shihej qarët se ajo ishte e shqetësuar nga kjo situatë andaj edhe e ftoi stjuardesën ( zonjën e ajrit) dhe i tha'' Është e qartë se ju nuk mund të pajtoheni me situatën në të cilën ndodhem, më keni ulur pranë një njeriut të zi dhe unë nuk pajtohem të qëndroje pran një njeriu të neveritshëm, për këtë ju duhet të më siguroni një vend tjetër alternativë ''.

Stjuardesa, që ishte me origjinë arabe, iu përgjigj'' Zonjë, ju lutëm qetësohuni, të gjitha ulëset po thuajse janë të mbushura në këtë udhëtim por më lejoni të kërkojë një vend të lirë për ty dhe do të bëjmë at që është e mundur ''.

Stjuardesa u largua për disa çaste, mandej u kthye dhe i tha zonjës'' Zonjë, siç ju paralajmërova ashtu edhe doli që të mos ketë asnjë vend të lirë në klasën ekonomike andaj edhe e lajmërova Kapitenin e aeroplanit dhe më informoi se as në klasën e punëtorëve nuk ka vende të lira. Vendi i vetëm i lirë është në klasën e parë në klasën e shkëlqyer ''. Por, para se zonja të thoshte ndonjë fjalë, stjuardesa vazhdoi'' Por zonjë, nuk është prej rregullave tona që ti lejojmë dikujt që nga një klasë më e ulët të e ndërroji vendin me një klasë të një cilësie më të lartë, por më qe është situata e këtillë prapë ne nuk mund të e detyrojmë dikë të qëndrojë ulur pran një njeriu kaq të neveritshëm andaj Kapiteni mendoi se do të ishte e papërshtatshme dhe skandaloze që ne të e bënim një gjë të tillë ''. Ajo u kthye kah burri i zi dhe i tha '' Më falni zotëri, nëse keni mundësi të e merrni çantën tuaj të dorës dhe të më ndiqni pasi që është një ulëse në klasën e parë duke iu pritur ''.

Në atë moment të gjithë pasagjerët që ishin duke e vëzhguar ngjarjen që nga fillimi u stepën për momentin për të shpërthyer më pas me një duartrokitje të fort dhe shumë të ngrohtë në shenjë nderimi për stjuardesën e cila e edukoi në mënyrë indirekte shumë mirë '' zonjën e bardhë ''.Të krijuar nga një pikë uji e ndyre...

Me origjinë prej baltës...

Rrobat më të mira prej krimit...

Ushqimi më i shijshëm nga bleta...

Vend qëndrimi ynë, një vrimë nën tokë...

Andaj pse gjithë kjo kryelartësi, pse gjithë kjo kryelartësi...


/mesazhi/A.Musliu
/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kryelartë, për çka...? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Kryelartë, për çka...? :: Komentet

No Comment.
 

Kryelartë, për çka...?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: