islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) Empty
MesazhTitulli: Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim)   Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyMon 23 Apr 2012 - 18:08

Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) Images?q=tbn:ANd9GcQk1YIFYiMMj1f5lWz6iqCnafP7W7fCiqMriknZsfysJXlImt5s
[justify]Tregohet se në një vend paska jetuar një hoxhë i devotshëm i cili jetën e tij e jetonte në përputhshmëri me rregullat islame.Kështu që shejtani në fytyr të njeriut assesi ta mashtronte këtë hoxhë të ndershem.Shkurja dhe ardhja pa efekt e kishte lodhur shejtanin pa masë dhe ja kishte vështirësuar gjendjen.
Çuditërisht kalimin e shpesht të shejtani,e kishte vërejtur një grua,të cilës i kishte zgjuar interes kjo çeshtje,saqë që një ditë prejditëve,për ta shuar kureshtjen e ndal në rrugë njeriun e panjohur dhe e pyet se ku shkon dhe çka bënë që çdo ditë kalon këtupari?!
Atëherë shejtani i mallkuar i tregoi kësaj gruje kureshtare se në një lagje ka një hoxhë të devotshëm që askush nuk mundet ta mashtron edhe pse i ka përdorur të gjitha metodat dhe se kjo gjë e ka lodhur jashtme.
Gruaja kur dëgjoi këtë rast i tha kjo është shumë e lehtë për tu bë dhe se u zotua se ajo do ta bënte një gjë të tillë pra do ta prishte hoxhën e devotshëm,nëse ai i premton diç të vlerave për kundërshtimin
Pasi që shejtani i mallkuar i premtoj shumëçka si shpërblim,kjo grua mendjelehtë shumë shpejt e hartoi planin e prishjes se hoxhës dhe u vu në aksion pra shkoj për ta punuar atë plan të mallkuar.
Mori me vetë djalin e vet të vogel një shishe alkooli dhe një gjin dhe shkoi të hoxha ta realizoi planin qëllimkeq.
Kur shkoi të hoxha i tha hoxhës se ka ardhur ta fryn djalin,kur hoxha e pranoi brenda ajo menjëherë me të afruar afër hoxhës nxjeri thikën dhe ja vendosi djalit të saj në fyt duke ju kërcnuar se do therte nëse hoxha nuk do ta pinte atë shishe alkooli!
Hoxha u mendua pak dhe tha sikur ta ther djalin do të bëhet me keq dhe zgjodhi atë me pak të keqe pra me e pi atë shishe alkool dhe pastaj do ti kërkonte Allahut xh.sh falje,mirëpo hoxha i pa sher nuk e dinte dredhinë e kësaj gruaje të mallkuar e cila priti që hoxha ta pinte shishen e alkolit dhe sa e piu hoxha ajo e vepron atë që kishte menduar ta vepronte pra e theri djalin e vet për ta fajësuar hoxhën.
Pasi e theri mënjëherë ja nisi të vajton dhe të bërtet e të thotë hoxha ma therri djali pasi që ishte i pime pra nën ndikim të alkoolit....
Të gjith u habitshin me këtë fakt sepse e njihnin për të devotshëm e nuk u besonin syve e as veshve të tyre,të ngritur nuk e dinin dredhin që kishte pregatitur ajo grua.
Shumë shpejt ja mriti edhe policia e cila hetoi rastin si dhe konstatuan se hoxha mesiguri është nën ndikim të alkolit dhe pranuan akuzën e therrjes se fëmijës meçrast hoxhën e burgosën e turpëruar ndërsa,gruaja e cila bëri këtë dredhi humbi djalin duke shpresuar në shpërblimin e shejtanit refuzoi dhuratën e Allahut xh.sh djalin e saj dhe humbi besimin u bë vrasëse.
Kalonin ditë e netë kaloi periudhë e gjatë shejtani që ja kishte premtuar dhuratën nuk u duk më,sepse nuk kishte më nevojë,sepse detyrën që u ishte ngarkuar për prishjen e hoxhës ja kishte kryer kjo grua mendje lehtë dhe atë vullnetarisht.
Një ditë pas shumë kohë ,gati duke u harruar ngjarja,papritmas rruga e pruri tek kjo grua.Kur e pa e Fiore shumë u gëzua sa nuk fluturoi nga gëzimi,dhe i thiri nga kati i tret,bëri ku je ti që dje duk me ,ku e ke dhuratën e premtuar?!...Unë premtimin e çova në vend,mbeta pa djalë hoxhën e prisha dhe e çova në burg,ti ku je tash?!
Atëherë shejtani priti e tha a po kam dëgjuar,me fal kam harruar me ta pri dhuratën çetash ta bi sahora rri ku je.
Shkoj shejtani dhe shumë shpejt u kthy me një shkop shumë të gjatë ku e kishte vendosur dhuratën e çmuar e që ishin një parë opinga këpucë mbathje antike,dhe ja çoi gruas e cila e prite në katin tret të shtëpisë se saj.
Ia zgjati shkopin i cili ariti deri ku ishte ajo dhe i tha mere dhuratën e premtuar!
Kur e pa ajo ju ndal fryma dhe me gjysëm zëri i tha a për këtë dhuratë mbeta pa djalë dhe prisha dhe burgosa një hoxhë?!
Shejtani i mallkuar i tha pikerishtë për këtë,edhe ajo është shumë!
Gruaja i tha:Mirë po pse sma jep në dorë,po me këtë shkop të gjatë nga lartë?
Shejtani i tha:Pasi që ti ishe shumë me e rrezikshme se unë!,Unë shejtan nuk munda ta prish,ti e prishe!
Gruaja u pendua shumë,por pa dobi ngase ishte shumë vonë mbeti pa djal,pa shpërblim si dhe tek Allahu u bë me e keqe se shejtani dhe e pret dënim i dhimbshëm tek Allahu.
Andaj thonë gratë për një gjë me vlerë të vogël e bëjnë një sher të madh,sepse mendojn shkurt ngase kan flok të gjata mend të shkurta pak shaka.
Allahu na ruajt nga sherri i lloit të këtyre grave.
Shkruajti:Ilaz Salihi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) Empty
MesazhTitulli: Re: Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim)   Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) EmptyWed 25 Apr 2012 - 9:26

I përmirësova disa gabime drejtshkrimore pasiqë e kam shkrujt me telefon e aj i ka ndruar fjalët..po ionshallah do ta korigjoj të gjithin kur të kem më shumë kohë sepse është një tregim shumë i mirë dhe ngjarje e vërtetë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Hoxhën e devotshëm që nuk mundi ta prishë shejtani e prishi një grua!(Tregim)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: