islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty20%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty7%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty7%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty7%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty7%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty7%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty7%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty37%Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. Empty
MesazhTitulli: Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar.   Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. EmptyMon 23 Apr 2012 - 14:05

[justify]Erdhi dëshprimi për ty sot,por nesër me siguri do të kalojë.Të them me siguri sepse All-llahu asnjërin prej nesh nuk e harron dhe çdonjrin e do me siguri pasi në jemi krijesat e Tij.Pra a nuk je i lumtur që i Gjalli, i Përjetshmi të do,të nderon,të veçon nga të me fenë e Tij të pastër?
Ç'të duhet tjetër në këtë jetë veç dashurisë se All-llahut?
Ç'të duhet dashuria e njerëzve të kësaj botë kur ka prej tyre që tradhëtojnë?Ti je sot gabimtar por mundesh që të nesërmen ta bësh me të mirë.Me pendimin tënd sot,ti mundesh të nesërmen ta bësh dhe ta krijosh më të bukur.Pra ky është qëllimi i jetës,të rrosh në mënyrë të pastër,me besim te All-llahu dhe të jesh i lumtur pasi kjo jetë është shumë e shkurtër dhe ka një afat të caktuar nga Zoti i gjithësisë.Nëse sot ke gabuar mos u mërzit por pendohu dhe loto me një sinqeritet ndaj All-llahut dhe do të shohësh se zemra jote do të lulëzojë nga një dashuri,të cilën ta dhuron Allahu për shkak të pendimit.Kjo është jeta,me mendime,dëshprime,tradhëti të tepërta nga njerëzit,humbje të mëdha e shumë fatkeqësi,me të cilat njeriu duhet të përballet me ato,do apo nuk do.Mos mendo se sot ti e ke humbur rrugën por se pranë teje është All-llahu, i Cili të udhëzon kah me e mira dhe ta fal gabimin e bërë.Pra ty nuk të duhet ndihma e njerëzve por të nevojitet një ndihmë shpirtërore,të cilën e dhuron vetëm i Madhi Allah.
Mesazhi.........
Mos u mërzit se pranë varrit tënd është vendosur një lule.Mos u mërzit por merre lulen dhe thuaju njerëzve me një krenari: "Unë jam i gjallë nuk jam i vdekur pasi që unë e kam All-llahun,i Cili me dhuroi një jetë të përjetshme".
Sytë le të rjedhin lot pareshtur por ti përsëri mo u mërzit,pendohu dhe loti për ty të jetë udhëzues dhe dëshmitari i parë të All-llahu.

Shkruajti:Ilaz Salihi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar. 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Mos u mërzit se ke gabuar por pendohu dhe do të shohësh se ti je i shpëtuar.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: