islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty20%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty7%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty7%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty7%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty7%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty7%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty7%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty37%Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! Empty
MesazhTitulli: Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër!   Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! EmptySat 21 Apr 2012 - 17:01


  • Mos vallë është faji im,që jam e lindur nga trupi yt?
  • A është faji im,nëse All-llahu vendosi të jem pjesë e jetë sate?
  • Ndoshta ti je larg,dhe po vuan mëkatin tënd,edhe po që se nuk është gabimi yt...

All-llahu xh.sh.,vendosi qe une te jem pjese e pandashme e shpirtit tend.Ky eshte fati im,siq ishte fati yt te me lindje mua...! Eshte mekat po qe se me sheh duke qare,per nje gabim qe nuk e bera une,por gabimi ishte i juaji,dhe ashtu do mbetet,nje mekat i pashlyer ne historine e juaj.Jeta per mua tashme filloi,dhe nuk dua te jem viktime e gabimeve te huaja,dhe une dua te jetoje,dhe une dua te ndjej lumturin,gezimin,pikellimin bashke me njerezit qe dua...!,por une ju dua juve ne cdo hap qe do te bej,dua qe ju te jeni ne diten time me te lumture,krenaria ime jeni ju,dhe ashtu gjithmone do te mbeteni.Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Më fal Nënë,nuk është faji im,nëse ti vuan mëkatin e dikujt tjetër!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: