islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhes EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhes EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhes EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhes EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhes EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhes EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhes EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhes EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhes EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhes EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhes EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhes EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhes EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhes EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhes EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhes EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhes EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhes EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhes EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhes EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhes EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhes EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhes EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhes EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhes EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhes EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhes EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhes EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhes EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhes EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhes EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhes Empty96%Pyetje Hoxhes Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhes Empty0%Pyetje Hoxhes Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhes Empty0%Pyetje Hoxhes Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhes Empty0%Pyetje Hoxhes Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhes Empty1%Pyetje Hoxhes Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhes Empty2%Pyetje Hoxhes Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
traditalia
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 17/04/2012

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptyTue 17 Apr 2012 - 13:46

hoxhe i nderuar kam 2 pytje .....1 GRUAJA IME KA FILLUAR TE FALET SI DUHET TE PASTROHET FETYRA E NJE GRUAJE PER TE QEN PLOTESISHT E PASTER DUHET QE SA HER TE MER ABDES TE HEQ TERSISHT LYRJEN E FETYRES EDHE TE SYVE ME KOZMETIK DHE PYTJA 2 ESHTE A BEN QE FEMIJUT MJA NGJIT EMRIN ARSH ALLAHU SHPERBLEFT ME XHENET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptyTue 24 Apr 2012 - 10:58

Kjo pyetje ka ngelur pa pergjigje

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pyetje Hoxhes 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: selam.   Pyetje Hoxhes EmptyWed 25 Apr 2012 - 22:42

Selamun Alejkum.
Larja e fytyres eshte nji farz nga farzet e abdesit, e sa i takon lyrjes se fytyres poqese ajo pengon qe uji te depertoj ne lekur ather me automatizem nuk kemi edhe abdes. Do te jet me  e udhes qe poqese luhet fytyra ose syt me mire qe ata te behen pas marjse se abdesit.
Sa i takon emertimit te femiut Arsh mendoj se nuk eshte emer  i preferuar pasiqe elhm kemi shum e me shum emra tjer qe kan kuptim me te mire dhe jan me te preferuar si psh emra pejngamberesh, sahabesh etj etj.
Allahu i din me se miri.
Me respekt. 

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
nesa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 4
Data e regjistrimit : 26/04/2012

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptyThu 26 Apr 2012 - 22:40

Selam Alejkum Hoxh
Deshta met pyt diqka nese mu kish jep mundesia
Une jom ni vajz 14 vjeqare edhe pom pelqenn (pe du ) ni djal edhe aj pom don po thot me kalu me to une falna 5 vakte qka me kishe propozu me bo
Faleminderitt shum
ALLAHU TE SHPERBLEFTE :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: selam.   Pyetje Hoxhes EmptyThu 26 Apr 2012 - 23:00

Selamun alejkum.
Moter me gezon fakti se falni 5 koh namaz, por ajo qe me shqeteson eshte se ju jeni ende  me mosh per te ashtuquajturen 'dashuri",mendoj se keni edhe shum pun tjera derisa te vendosni per dashuri martes, sepse ju duhet te mireni me mesim studim e shum e shum gjera tjera. Por pasi keni parashtry pyetjen dhe mosha juaj eshte shum e re per te kuptuar jeten tuaj te metutjeshme un mendoj se do te ishte me se miri qe kete tia tregoni antarve te familjes suaj sepse ata jan qe juve ua dojn te miren, pra njoftoe familjen tende dhe te "dashurit" tuaj, eme siguri se ata edhe me se miri do vendosin per fatin e e juve sepse mosha juaj eshte shume re qete vendosni ju vet per kete gje.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
nesa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 4
Data e regjistrimit : 26/04/2012

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptyFri 27 Apr 2012 - 15:15

Faleminderit shum hoxh ALLAHU TE SHPERBLEFTE po deshta met pyt edhe diqka vllaun e kom 10 vjeq po sheh ondrra katastrof shum te frikshmee qa duhet me bo ?? Ju faleminderitt :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptyFri 27 Apr 2012 - 16:56

Es selamu alejkum.Desha vetem diqka te them rreth pyetjes se Neses.Nesa mos me keqkupto,edhe une jam e re,por po te keshilloj si moter.A nuk ke menduar qe per moshen qe ti e ke,dhe qe je dashuru,mundesh me nderru mendjen kur te vjen ne moshen qe une jam dhe me larte....Cfare do beje nese do ftohesh prej ti,ose ai prej teje, ngase mund te ndodhe gjithcka nuk i dihet.Te lutem mos me keqkupto ok.Selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
nesa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 4
Data e regjistrimit : 26/04/2012

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptyFri 27 Apr 2012 - 18:55

Jo Jo Faleminderitt shum per keshillen tonde Selam Alejkum :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptySat 28 Apr 2012 - 9:30

Realiteti eshte realitet sado i hidhur te jete.Kete mos e harro kurre Nesa,se nje dite kur do pendohesh do jete shume vone,stagfurullah,nese ai vendos te te le,do te vije turp t`iu dalesh prinderve perpara....Mos me keqkupto,por ende je femije qe ke nevoje per keshilla dhe kujdesin e prinderve,ngase gjithcka ka nje cmim....mos harro,mendo shume para se te besh diqka qe do pendohesh...Selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
nesa
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 4
Data e regjistrimit : 26/04/2012

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes EmptySat 28 Apr 2012 - 20:27

Shum Faleminderit Hoxh Allahu te Shperblefte :)
per pytjen qet veta qe vllau pom dhe ondrra tkqija qa me bo ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Selam   Pyetje Hoxhes EmptySat 28 Apr 2012 - 22:52

Selamun alekum
Sa i takon enderimeve tekeqia, dhe per tu larguar nga ata un do te cek hadithin e Muhammedit.a.s i vili thot se:
Perpara se te fleni duhet qe per cdo nat te lexoni  suren Ihlas, Felek Nas, Fatihan,Ajeti Kursin dhe me dusrt tuaja te perkoni tere trupin tuaj. Poqese edhe pas kesaj ndosh qe te shini serish enra te keqia ather nga ajo an qe keni qen tuj flejt eshte mire qe te peshtihet 3 her e te thuhet Eudhu bil-lahi mineshejtani Raxhim, dhe te ktheni ne karhun e kundert.
Edhe nji saqarim; Sa u takon pergjigjeve ata mund te vonohen por duhet qe edhe ju te kuptoni se deh ne kemi angazhime tjera dhe nuk nahepet rasti qe tju pergjigjemi menjiher. Mendoj se do na kuptoni per kete.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Sponsored content
Pyetje Hoxhes Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes   Pyetje Hoxhes Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje Hoxhes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: