islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty96%SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty0%SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty0%SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty0%SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty1%SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty2%SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 39

SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
MesazhTitulli: SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN   SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyTue 17 Apr 2012 - 0:07

SELAMUALEJKUM HOXH I NDERUAR JAM NJE I RI NGA OHRI POASHTU IRI "Kushtimisht them" I RI EDHE NE ISLAM SEPSE KA SHUM PAK KOH QE JAM PENDUAR DHE JAM RIKTHYER NE RUG TE DREJT ,ANDAJ DESHA TJU PYES JUVE SE CKA ME KESHILLONI TE VEPROJ NE ISLAM?.
WESELAMUALEJKUM VLAU I JUAJ NE ISLAM (MUHAMED JAKUPI)OHERR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN Empty
MesazhTitulli: Slam   SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN EmptyThu 19 Apr 2012 - 23:42

Selamun Alejkum
Separi mevjen mire qe keni kuptuar te vreteten dhe i keni besuar asaj, sa i takon se cduhet te besh me tutje unmendoj se keni libra te mjaftueshme qe mund te mesoni ng ata si ne fillim keni Ilmihalin qe flet mbi rregullat e Imanit si dhe praktikimi i Imanit (namazi agjerimi  etj etj) sepse Islami nuk eshte nji fe qe njeriu nuk mund ti perballoj por Islami eshte nga Zoti per njeriun se njeriu behet njeri kur ka Iman. Pra shkurtimisht pas  deshmis keni Namazin e me pas Agjerimin (kur ti vij koha) Zeqatin(nese jeni ne ktaegorin e zeqatit)si dhe Haxhin.
Me respekt. 

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
SELAMUALEJKUM PYETJE PER HOXHEN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: