islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty20%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty7%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty7%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty7%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty7%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty7%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty7%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty37%Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! Empty
MesazhTitulli: Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...!   Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! EmptyMon 16 Apr 2012 - 16:16

Heshtja rrethoi gjithe vendin,askush nuk flet,pa ndalur luten tek All-llahu xh.sh.per ndihme,pa ia degjuar zerin askush.Heshtja jeton bashke me te vetmuarin,deri sa te vdes,por une nuk jam vetem kam All-llahun,por nuk mund te flas,e zemra hesht,vazhdon punen e saj.Heshtja eshte me e rende se vdekja,kur degjon,por nuk flet...!-A thua valle,kjo bote eshte aq pa kuptim saqe urren te thuash te gjoren fjale? Mbase jeta na duket shume e gjate,e bota shume e madhe,kur ne te vertete asnjera nuk eshte reale.Dikush vuan,por hesht,si nje foshnje e posalindur qe nuk qan,ngase All-llahu ia dhuroi jeten,po ne ate moment edhe ia morri.Vdekja vjen ngadale pa pare askush,vetem te tregon se erdhi koha te largohesh nga kjo bote,dhe se eshte koha te fillosh nje jete ndryshe prej saj,pastaj largohet ne heshtje.
Gjithcka,lotet,vetmia dhe vdekja fillojne dhe mbarojne me Gjuhen e Heshtjes...!Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Të flasësh me Gjuhën e Heshtjes...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: