islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty20%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty7%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty7%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty7%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty7%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty7%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty7%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty37%Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? Empty
10042012
MesazhQëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ?

Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? (u59u)buti%20and%20assad

PYETJA:

Hoxhë i nderuar, cfar mendimi keni ju personalisht per Dijetarin e njohur El-Buti. Dhe si e komentoni ju perkrahjen qe ky dijetar [po i jep zullumqarit te poshter Sirian. Ku ne disa video qe kam pare ai gjithnje po lavderon ket zullumqar dhe asnjeher nuk thot keq per te. Pse qendron keshtu puna? A mos ky dijetar ka frike prej ketij diktatori a? SubhanAllah, nese mundet me detajisht nje sqarim rreth kesaj. Allahu ju shperblefte, per fjalet e sinqerta?

Mr. Bashkim Aliu

PËRGJIGJA:

Esselamu alejkum. Së pari më vjen rëndë që të flas për dijetarë prej të cilëve ne kemi mësuar dhe akoma mësojmë, nëse jo drejtpërdrejtë, me siguri përmes librave dhe ligjëratave të tyre. Dr. Buti është një mendimtar i njohur islam jo vetëm në tokën e Shamit, por në mbarë botën. Ka dhënë kontribut të dalluar shkencor në shumë fusha të shkencave islame. Është shumë normale se ka gjëra që nuk janë të pranuara nga të gjithë, apo me fjalë tjera, ka gjëra për të cilat dijetarët tjerë mendojnë ndryshe, dhe kjo është shumë normale në shkencë. Mirëpo, ka gjëra që, megjithatë, duhet të thuhen. Jo se ne kemi arritur t’i zëmë dijetarët e mëdhej, por se dijetarët tjerë kanë bërë vërejtje ndaj tyre, dhe ne i paraqesim këtu qëndrimet dhe vërejtjet e tyre.

Për Dr. Butin duhet dalluar dy aspekte:atë shkencor dhe qëndrimet politike. Për aspektin shkencor tregova më lartë se Ramadan Buti ka dhënë kontribut në disa lëmi shkencore, pa marrë parasyshë se ka edhe vërejtje dhe ka shumë që nuk pajtohen me të. Por, e përsëris, kjo është krejt normale në shkencë.

Ndërkaq, për sa u përket qëndrimeve politike, unë që herët kam lexuar dhe dëgjuar vërejtje të dijetarëve ndaj qëndrimeve të tij politike. Jo vetëm tash, por edhe më herët, shumë dijetarë e kanë kritikuar Ramadan Butin për qëndrimet e tij politike, dhe në veçanti qëndrimin e tij që nuk u ka hije dijetarëve ndaj familjes që e mban në dorë me dhunë pushtetin në Siri, e që dihet se kanë bërë krime ndaj popullatës muslimane në Siri.

Me të vërtetë është për tu habitur se edhe tash, kur populli është ngritur dhe masakrohet në mënyrën më brutale nga regjimi alevit anti islam dhe anti sunit në veçanti i familjes Asad, ai vazhdon ta mbështesë këtë kryetar që është jolegjitim dhe ta akuzojë popullin dhe kryengritësit se janë në shërbim të agjendave të huaja. Kjo është për të ardhur keq nga një dijetar si ky. Këto vërejtje Ramadan Butit ia kanë bërë dijetarë të famshëm të kohës sonë, si:Jusuf El-Kardavi, Ali Sabuni, Muhamed Ratib Nabulsi, Selman Aude dhe shumë shkollarë tjerë muslimanë. Së këtejmi, edhe unë i bashkangjitem dënimit të këtyre dijetarëve ndaj Ramadan Butit, dhe mund të them se Dr.Buti ka arritur rezultate në aspektin shkencor, por ka dështuar, edhe atë rëndë, në qëndrimet e tij politike, në veçanti me mbështetjen që ua jep xhelatëve të muslimanëve të Sirisë. Allahu ia faltë atij dhe neve.

Allahu e di më së miri.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ? :: Komentet

SubhannAll-llah me ket dijetar ----E si mund ti them keti Imami dijetar kur 10.000 civile vriten e maskrohen pa faj ,,,po qfar dijetari ashten kur ne fejen Islame nuk vriten femijet grate pleqte ----e hajt pra si dijetar of of si ka djegen ketina loqka e zemres me ja masakru naj nja te familijes femi opo dishak civile se nuk kam deshire te i ndodhe askujte kjo ,,po ja qe dijetari del dhe i perkrah kriminelin si kurse Milloshi ----Inshallah nuk eshte e vertete se 10.000 civile te popullit te vet mi masakru nuk ashte hajgare por krim ,,,E sa permue nuk eshten dijetar ky far imami kur te keqes i thote te mire ........

SIQ E PATEM CEKUR EDHE ME HERET NDER SHENJAT E KIJAMETIT EDHTE EDHE KJO
DO TE VIJE NJE DITE KUR TE KEQES I THONE TE MIRE
E TE MIRES I THONE TE KEQE
Shemsi shkruajti:
SubhannAll-llah me ket dijetar ----E si mund ti them keti Imami dijetar kur 10.000 civile vriten e maskrohen pa faj ,,,po qfar dijetari ashten kur ne fejen Islame nuk vriten femijet grate pleqte ----e hajt pra si dijetar of of si ka djegen ketina loqka e zemres me ja masakru naj nja te familijes femi opo dishak civile se nuk kam deshire te i ndodhe askujte kjo ,,po ja qe dijetari del dhe i perkrah kriminelin si kurse Milloshi ----Inshallah nuk eshte e vertete se 10.000 civile te popullit te vet mi masakru nuk ashte hajgare por krim ,,,E sa permue nuk eshten dijetar ky far imami kur te keqes i thote te mire ........

SIQ E PATEM CEKUR EDHE ME HERET SE MUHAMEDI A.V.S KA TREGUAR SE NDER SHENJAT E KIJAMETIT ESHTE EDHE KJO
DO TE VIJE NJE DITE KUR TE KEQES I THONE TE MIRE
E TE MIRES I THONE TE KEQE
Shemsi shkruajti:
Shemsi shkruajti:
SubhannAll-llah me ket dijetar ----E si mund ti them keti Imami dijetar kur 10.000 civile vriten e maskrohen pa faj ,,,po qfar dijetari ashten kur ne fejen Islame nuk vriten femijet grate pleqte ----e hajt pra si dijetar of of si ka djegen ketina loqka e zemres me ja masakru naj nja te familijes femi opo diqka te vet civile- Se nuk kam deshire te i ndodhe askujte kjo ,,po ja qe dijetari del dhe i perkrah kriminelin Asad si kurse Milloshi ----Inshallah nuk eshte e vertete se 10.000 civile te popullit te vet mi masakru nuk ashte hajgare por krim ,,,E sa permue nuk eshten dijetar ky far imami kur te keqes i thote te mire ........

SIQ E PATEM CEKUR EDHE ME HERET SE MUHAMEDI A.V.S KA TREGUAR SE NDER SHENJAT E KIJAMETIT ESHTE EDHE KJO
DO TE VIJE NJE DITE KUR TE KEQES I THONE TE MIRE
E TE MIRES I THONE TE KEQE
[quote="Shemsi"]SubhannAll-llah me ket dijetar ----E si mund ti them keti Imami dijetar kur 10.000 civile vriten e maskrohen pa faj ,,,po qfar dijetari ashten kur ne fejen Islame nuk vriten femijet grate pleqte ----e hajt pra si dijetar of of si ka djegen ketina loqka e zemres me ja masakru naj nja te familijes femi opo dishak civile se nuk kam deshire te i ndodhe askujte kjo ,,po ja qe dijetari del dhe i perkrah kriminelin si kurse Milloshi ----Inshallah nuk eshte e vertete se 10.000 civile te popullit te vet mi masakru nuk ashte hajgare por krim ,,,E sa permue nuk eshten dijetar ky far imami kur te keqes i thote te mire ........

SIQ E PATEM CEKUR EDHE ME HERET NDER SHENJAT E KIJAMETIT EDHTE EDHE KJO
DO TE VIJE NJE DITE KUR TE KEQES I THONE TE MIRE
E TE MIRES I THONE TE KEQE [/quote]
 

Qëndrimi ndaj Ramadan Butit për ngjarjet e fundit në Siri ?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: