islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty20%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty7%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty7%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty7%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty7%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty7%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty7%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty37%Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
MesazhTitulli: Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë   Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptyFri 6 Apr 2012 - 22:09

Njeriu është shumë i dobët, andaj dhe shumë lehtë mund të ndikohet nga rrethanat e ndryshme.Disa mund të pretendojnë që nuk janë të dobët dhe se ndihen shumë të fuqishëm.Mirëpo edhe mikrobet që nuk shihen me sy,njeriun mund ta shtrijnë shumë lehtë.Çdo gjë që ndodh,qoftë nga aspekti psikologjik apo nga ai fizik, mund ta shkatërrojnë njeriun.Andaj njeriu është shumë i dobët.Në botë kanë ardhur njerëz shumë të fuqishëm, kanë ardhur presidentë,diktatorë dhe të pasur, por të gjithë kanë marrë fund.

Me këtë nënkuptojmë se para kaderit (fatit), të gjithë janë të dobët.

Për shembull, nëse një nxënës thotë se mëson në ndonjë shkollë.Vallë a do të mjaftonim vetëm me këtë informatë?Normalisht që do të na nevoiteshin edhe informata të tjera siç janë: "Vallë a e dëgjon mësuesin e tij? Ai mëson mësimet dhe a merr nota të mira? Fëmija kalon prej shumë sprovave, derisa përfundimisht kryen maturën....

Ngjashëm është edhe se kemi ardhur në botë që ta jetojmë Islamin.Mirëpo, për ta jetuar fenë, nuk mjafton vetëm të thuash, "Jam mysliman".Allahu e sprovon robin e Tij, kurse sekreti i provimit është kjo:Sa është e fuqishme lidhja mes robit dhe Krijuesit të Tij dhe sa i përulet robi Krijuesit të Tij?

Mendoni gjendjet që janë në kundërshtim me njëri-tjetrin....Një person që është i pasur, mund të varfërohet brenda një dite.Për shembull, pas tërmetit të madh që ndodhi në Turqi në vitin 1999,një njeri më tha: "Isha pronar i disa shtëpive dhe veturave, por të gjith0 u shkatërruan dhe ngela pa asgjë.Tani jam nevojtar dhe për një bukë.... "Një njeri i shëndosh mund ta humb shëndetin përnjëherë.Për shembull, mua më ra të fikt në Xhaminë e Ejjub Sulltanit dhe kur u zgjova isha paralizuar....

Këto ndodhi të jetës duhet shumë mirë të mendohen....

Familjet në gjendje të shkretë....Njërit i ka ndërruar jetë gruaja,, kurse gruas, burri,Njërin e kanë larguar nga puna,tjetrine kanë shpifur, një tjetër e ka humbur njeriun më të afërm, tjetrit ia kanë prishur shtëpinë....Të gjitha këto ndodhin në vende të ndryshme të botës.Sa të jetë numri i rasteve që ndodhin në botë,të gjitha këto mund t`i ndodhin çdo njeriu dhe në çdo çast.

Siç mund të kuptpojmë, njeriu është i dobët...
Andaj sa herë që të ngushtohem shpirtërisht,menjëherë e hap përmbledhjen e Risale-i-Nur dhe e lexoj kaptinën "Letra e 20-të"...

Njerëzit më të vlefshëm se ne janë marrë me probleme më të mëdha se ne.Pejgamberët, dijetarët, njerëzit shpirtëlartë....Mirëpo, kurrë nuk janë ankuar për shkak të vështirësive që i kanë përjetuar.Ata nuk kanë pasur asnjë brengë botërore, ngaqë ata janë shqetësuar vetëm em brengat e Islamit.Sipas tyre "të tjerët vijnë e shkojnë".Nëse një besimtar i shërben Islamit, edhe Allahu robit të tij i mund0δson mundësi dhe mirësi të ndryshme...

Allahu ju shperbleft per postimin.
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
MesazhTitulli: Re: Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë   Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySat 7 Apr 2012 - 0:34

All-llahu te kenaqte shpirtin me Xhennet vella per kete postim shum keshill dhenes-- Se me te vertete duhet me shume te shqetesohemi per gjerat qka nuk kemi bere.... merzi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
MesazhTitulli: Re: Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë   Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë EmptySat 7 Apr 2012 - 11:36

Eshte shume e vertete,shqetesimi yne i vetem duhet te jene gjerat qe nuk i kemi bere deri tani,mbase ate pune qe e bene mund te jete frytdhenes per dike tjeter.All-llahi iu shperbleft vella i nderuar me Xhennet inshAll-llah.Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty
MesazhTitulli: Re: Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë   Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të mos kënaqemi me gjërat që i kemi bërë por të shqetësohemi me gjërat që s`i kemi bërë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: