islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Kërko falje tek Allahu EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Kërko falje tek Allahu EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kërko falje tek Allahu EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Kërko falje tek Allahu EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Kërko falje tek Allahu EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Kërko falje tek Allahu EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kërko falje tek Allahu EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Kërko falje tek Allahu EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Kërko falje tek Allahu EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Kërko falje tek Allahu EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Kërko falje tek Allahu EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Kërko falje tek Allahu EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Kërko falje tek Allahu EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Kërko falje tek Allahu EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Kërko falje tek Allahu Empty20%Kërko falje tek Allahu Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Kërko falje tek Allahu Empty7%Kërko falje tek Allahu Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Kërko falje tek Allahu Empty7%Kërko falje tek Allahu Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Kërko falje tek Allahu Empty7%Kërko falje tek Allahu Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Kërko falje tek Allahu Empty7%Kërko falje tek Allahu Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Kërko falje tek Allahu Empty7%Kërko falje tek Allahu Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Kërko falje tek Allahu Empty7%Kërko falje tek Allahu Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Kërko falje tek Allahu Empty37%Kërko falje tek Allahu Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Kërko falje tek Allahu

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Kërko falje tek Allahu Empty
MesazhTitulli: Kërko falje tek Allahu   Kërko falje tek Allahu EmptyThu 5 Apr 2012 - 14:19

Kërko falje tek Allahu 538022_411710738856591_120851764609158_1502795_385713600_n
Kërko falje tek Allahu

Allahu ka thënë: “U kam thënë: “Kërkoni falje nga Zoti juaj sepse Ai, vërtetë falë shumë.” (Nuh, 10)

Kërko falje tek Allahu nga çdo mëkat.
Kërko falje tek Allahu për çdo obligim që ke lënë.
Kërko falje tek Allahu për çdo përson që i ke bërë padrejtësi.
Kërko falje tek Allahu për çdo bamirës që ke braktisë.
Kërko falje tek Allahu për çdo tiran që ke shoqëruar.
Kërko falje tek Allahu për çdo mirësi që e ke vonuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo këshillues që e ke poshtëruar.
Kërko falje tek Allahu për çdo shpifje që ke lansuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo të vërtetë që ke humbur.
Kërko falje tek Allahu për çdo të kotë që ke pasuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo ndjenjë që ke shkatërruar.
Kërko falje tek Allahu për çdo sekret që e ke shpërndarë.
Kërko flaje tek Allahu për çdo besnik që ke tradhetuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo premtim qe s'ke zbatuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo të saktë që ke fshehur.
Kërko falje tek Allahu për çdo njeri që e ke nënçmuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo nderë që ke nëpërkëmbë.
Kërko faje tek Allahu për çdo të kotë që kë dëgjuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo haram që ke shikuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo fjalë që ke gabuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo këshillë që s’e ke zbatuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo dituri që ke harruar.
Kërko falje tek Allahu për çdo të dyshimtë që ke pasuar.
Kërko falje tek Allahu për çdo paragjykim që kë shoqëruar.
Kërko falje tek Allahu për çdo humbje që e ke ditur.
Kërko falje tek Allahu për çdo sunet që nuk e ke vepruar.
Kërko falje tek Allahu për çdo mëkat që kë bërë ditën apo natën.
Kërko falje tek Allahu për çdo pasuri që ke fituar pa të drejtë.
Kërko falje tek Allahu për çdo dituri për te cilën je pyetur, dhe nuk e ke treguar.
Kërko falje për çdo bidat-risi që e ke praktikuar.

Ju lutem për një SHARE, Allahu ju shpërbleftë amin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Kërko falje tek Allahu Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Kërko falje tek Allahu
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: