islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty20%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty7%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty7%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty7%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty7%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty7%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty7%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty37%Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Empty
MesazhTitulli: Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit.    Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. EmptyWed 4 Apr 2012 - 21:42

Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit.


☺I thashë: A don ta lësh edhe atë?
☻Tha: Pasha Allahun, ky duhan po më shqetëson, e kam të pamundur ta braktisi atë.
☺I thashë: Dëgjo! Pas çdo cigare që pin, fali dy rekate namaz.
☻Tha: Dy rekate?!!
☺I thashë: Merr abdest për ato dy rekate, edhe nëse je me abdest.

Pas kësaj (ndodhie) më ka takuar duke qeshur dhe më tha: O doktor, ditën e parë kam pirë vetëm pesë cigare, (dmth) prej tridhjetë cigareve kam rënë në pesë.

Kam vazhduar të veproj kështu, e pastaj sa herë që doja ta ndizja një cigare, shejtani më thoshte se ke patjetër ta dhezësh tani. Mos harro ke marrë abdest, ke me u falë… jo-jo-jo mos e dhez!
Thotë: Ditën e parë kam pirë pesë cigare, në ditën e dytë kam pirë tre cigare; me ndihmën e Allahut nuk ka kaluar një javë dhe unë e kam braktisur cigaren.

Dr. Halid el-Xhubejr thotë: Nuk e kam paramenduar se kjo i bën dobi në lënjen e cigares, andaj ai që dëshiron ta braktisë duhanin le të veproj kështu!

Dr. Halid el-Xhubejr, Allahu e ruajtë.
Përktheu: Valdet KamberiErdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. 537156_385105884853443_172748296089204_1224178_425971565_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Erdhi një person dhe më tha, kamë braktisur çdo gjë pos duhanit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: