islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
- Zoti im, tek Ti po vi! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty20%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty7%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty7%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty7%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty7%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty7%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty7%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
- Zoti im, tek Ti po vi! Empty37%- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 - Zoti im, tek Ti po vi!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
MesazhTitulli: - Zoti im, tek Ti po vi!   - Zoti im, tek Ti po vi! EmptyTue 3 Apr 2012 - 1:34

- Zoti im, tek Ti po vi!

Jeta e kësaj bote duhet të kalojë e qetë, duke bërë punë të mira dhe frytdhënëse që të sigurohet jeta e lumtur në ahiret.

Mevlana Xhelaludin Rumi thotë: - Vdisni për t’u ringjallur!

Hz. Aliu thotë: - Njerëzit janë në gjumë. Ata zgjohen me vdekjen.

Qëllimi i jetës është të jetosh si një rob i mirë dhe të japësh shpirtin si i tillë.
Qëllimi është të bëhesh një rob i ndjeshëm, i kujdesshëm dhe i përpiktë.

Mevlana Xhelaludin Rumi thotë:

O shpirt, që frikësohesh nga vdekja! Ne fakt nëse dëshiron të vërtetën, ti nuk frikësohesh nga vdekja, por nga vetja jote.

Pasi ajo prej së cilës je frikësuar kur ke parë në pasqyrën e vdekjes, nuk ka qenë rrethi i vdekjes por fytyra jote e shëmtuar. Shpirti yt i ngjan një peme, ndërsa vdekja është një gjethe e kësaj peme. Çdo gjethe është sipas llojit të pemës.

" Kur të vdes unë, mos më thoni vdiq pasi i vdekur isha, u ringjalla me vdekje."

─ Nga Bujamin Salija

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

- Zoti im, tek Ti po vi! Empty
MesazhTitulli: Re: - Zoti im, tek Ti po vi!   - Zoti im, tek Ti po vi! EmptyTue 3 Apr 2012 - 10:36

Allahu të shpërbleft vlla për këtë temë mjaft të mirë dhe dobiprurëse e këshilluese.Allahu na bëft prej atyre që ta kujtojm vdekjen shpesh si dhe ta pranojm si ringjallje apo takim me Allahun xh.sh dhe mos frigohemi prej saj.

Allahu ju shperbleft per postimin.
- Zoti im, tek Ti po vi! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
- Zoti im, tek Ti po vi!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: