islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty20%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty7%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty7%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty7%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty7%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty7%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty7%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty37%Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) Empty
MesazhTitulli: Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton)   Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) EmptySat 24 Mar 2012 - 15:33

Kemi harruar ahiretin,dhe jem dhene pas kesaj bote.Kemi harruar shpirtin e jemi dhene pas trupit e bukurise se jashtme.Kujto se trupi do te vdes e do te kalbet ne varr,gjithe kremat e barnat qe i ke perdorur per te terhequr te tjeret me trupin tend,do te shuhen bashke me te...A nuk te dhimbset shpirti qe do te vuaj deri ne perjetesi?-A nuk ke fare meshire per te?....All-llahu na beri me dije qe trupi eshte i krijuar nga dheu,dhe se perseri aty do te kthehet,a nuk te beri me dije qe ketij trupi i dha shpirtin,jo pet ta bere te vuaj,por per ta bere te kenaqur me veprat dhe sjelljet qe ti i ben...E di veshtire te duken disa gjera,por A nuk eshte me veshtire gjithe kujdesin qe po ia ben trupit per terheqje e qe do te kalbet gjithe ajo bukuri?-shpirti do te vuaj e do te vuaj per shkakun tend,per mekatet qe ti bere ne kete bote.Keni ju lutem pak meshire,se gjynah per kete shpirt,qe kur linde ishte i paster si loti,e sot po e mbush me mekate me te ndryshme....e po e perul para te tjereve...Turp....All-llahu le te mos kete meshire per ne,nese ne nuk kemi meshire per veten tone......Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton) 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Pse nuk ke mëshirë për shpirtin tënd?-(ngase trupi vdes e shpirti jeton)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: