islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3012 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Alfred Dosku

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! Empty
MesazhTitulli: Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!!   Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 23 Mar 2012 - 15:20

Bota ime i takonte nje bote tjeter,nje bote te mbushure me trishtim.Deri dje nuk e dija kush isha une,pse vuaja aq shume,pse zemra nuk ndalej se qari,me lotet me prekes:lotet e gjakosur qe rrjedhnin neper trup.Befas nje dite me kaploi shpirtin nje fryme,nje arome qe nuk e kisha nuhatur kurre me pare.Shikoja veten ne pasqyre :Pse jam aq e lumture?Pse fytyra me buzeqesh aq shume?....Pamje tjeter morra une,nuk veproja si me pare,gjithcka e merrja me lehtesi.Ajo fryme me shpetoi mua nga bota e eger qe isha futur,ajo fryme ishte " Fryma e Islamit,Fryma e Besimit".Pastaj fillova te mesoj per Zotin nje,gjithcka per Islamin.Sot namazi u be bari im sherues....Fillova te agjeroj,qe dikur nuk e dija se cfare vlere kishte ky agjerim...Nuk e di,me vjen turp nga vetja pse nuk i dija keto gjera me heret?-por tani nuk kam frike te dale para All-llahut xh.sh.,ngase gjeta rrugen e shpetimit,rrugen e miresis,rrugen e sinqeritetit,rrugen per te arritur kenaqesin dhe dashurine e te Madhit Zot (All-llahut xh.sh.)....Tani po mund te marre fryme shume lire,lehtesisht shpetova nga ky mallkim qe kishte kapluar trupin tim.....InshAll-llah te gjithe do e gjejne rrugen qe e gjeta une,per te shpetuar veten...(Amin)Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! Empty
MesazhTitulli: Re: Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!!   Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptyFri 23 Mar 2012 - 18:18

Shume e bukur kjo motere e nderruar , por vetem kisha nje gje te them sikur me ngjan qe eshte shkrimi juaj origjinal ??? apo gabohem ???

Ne boten time ka mjafte vuajtje e trishtime , por s'kemi cfar bejem duhet te pajtohemi me fatin dhe te ndjekim rrugen e drejte te Allahu xh.sh . Doshta atje do jete nje bote shume e me shume e bukur sa kjo sot qe po enderroj dhe nuk di se ku na prek ai mankth i ashper .....

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! Empty
MesazhTitulli: Re: Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!!   Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! EmptySat 24 Mar 2012 - 15:18

Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! 483844 Eshte e shkruar nga une ,por nuk me ka ndodhur mua,jam inspiruar nga ngjarjet qe po ndodhin cdo dite...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! Empty
MesazhTitulli: Re: Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!!   Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në botën time hyri frymë e re(e lehtë),pa e ditur kush e ngjalli këtë lumturi...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: