islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nje leter nga varri...!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nje leter nga varri...!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje leter nga varri...!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nje leter nga varri...!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nje leter nga varri...!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nje leter nga varri...!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje leter nga varri...!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nje leter nga varri...!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nje leter nga varri...!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nje leter nga varri...!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nje leter nga varri...!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nje leter nga varri...!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nje leter nga varri...!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nje leter nga varri...!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nje leter nga varri...!! Empty20%Nje leter nga varri...!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nje leter nga varri...!! Empty7%Nje leter nga varri...!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nje leter nga varri...!! Empty7%Nje leter nga varri...!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nje leter nga varri...!! Empty7%Nje leter nga varri...!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nje leter nga varri...!! Empty7%Nje leter nga varri...!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nje leter nga varri...!! Empty7%Nje leter nga varri...!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nje leter nga varri...!! Empty7%Nje leter nga varri...!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nje leter nga varri...!! Empty37%Nje leter nga varri...!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nje leter nga varri...!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Nje leter nga varri...!! Empty
MesazhTitulli: Nje leter nga varri...!!   Nje leter nga varri...!! EmptyWed 21 Mar 2012 - 15:57

Erresire....vetem erresire paska ketu moj moter.Varri u qenka aq i ngushte saqe fryma me merret,e zemra me rrah shume ngadale.Kam shume frike se cfare do te ndodhe me mua.Pse gjendem ketu plotesisht vetem?Pse?cili eshte mekati im?Nuk mund te kthehem anash,ngase nuk kam si....Por ti motra ime mos i bej gabimet qe une i bera ne kete dynja.Une nuk e besova All-llahun nje,balli im kurre nuk beri Razz,e kemba ime kurre nuk shkeli ne Xhami.Po habitem me veten,qe une po flas per kete,une,mosfalenderuesja e asgjeje.Kerkoj falje O All-llah per ligesin time,per mekatet e mia.Motra ime,mos bej gabimet qe i bera une,mos e sprovo veten,e te pesosh ate qe po e pesoj une.Moter e dashur jeta ketu u qenka shume e veshtire saqe nuk e kam paramenduar kurre se nje dite do te me ndodhe kjo......Eh,moj moter,me vjen shume turp,ngase trupi do te vdes e shpirti do te me vuaj deri ne perjetesi.Pse ia bera kete shpirtit tim?Pse hyra ne nje rruge pa kthim?...O All-llah me fal dhe me vjen turp shume nga Ti,qe nuk te besova dhe qe nuk iu besova njerezve qe me udhezuan ne rrugen e drejte.Oh,ky varr sa vjen e ngushtohet,moj motra ime.dhe po te dua te kerkoj ndihme nuk mundem,ngase askush nuk mund te me degjoj,sepse ketu jemi vetem une dhe insekti qe ha trupin tim.Mbeshtetu tek All-llahu moj motra ime dhe mos u bej njera nga te humburat siq u bera une...!! Nje leter nga varri...!! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Nje leter nga varri...!! Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter nga varri...!!   Nje leter nga varri...!! EmptyWed 21 Mar 2012 - 20:58


we selamu alejkum moter Allahu qofte i kenaqure me ju per cdo fjale qe po e shkruani me vjene mire shume inshallah edhe me tutje Allahu ta shtone besimine edhe ma shume .

Unë, ti dhe të gjithë do të vdesim, por të kujtojmë një gjë shumë tërëndësishme, pra rolin dhe pozitën që dëshirojmë ta zgjedhim.

Ai që vdes ose do të jetë prej atyre që do të jetë afër Allahut të
Lartësuar, i përshëndetur dhe i respektuar, ose do të jetë prej mohuesve
gënjeshtarë.

“E nëse ai (që vdes) është prej të afërmeve (të Zotit). Ai do të ketë
(te Zoti) kënaqësi (qetësi) dhe furnizim të mirë dhe xhenet të
begatshëm. Po në qoftë se ai (që vdes) është prej atyre të dorës së
djathtë? Atëherë (atij i thuhet) paqja dhe shpëtimi (siguria) është për
ty, (që je) nga ata të dorës së djathtë.
E në qoftë se (ai që vdes) është prej gënjeshtarëve (mohues i
ringjalljes), është prej të humburve (në besim). (atëherë) Mirëseardhja e
tyre është pritje me ujë që vlon. Dhe djegie nga zjarri i xhehenemit. E
s’ka dyshim se kjo është ajo e vërteta e sigurt. Pra, ti (Muhamed)
lartëso Zotin tënd të Madhëruar.”(Vakia, 88-96)

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Nje leter nga varri...!! Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter nga varri...!!   Nje leter nga varri...!! EmptyWed 21 Mar 2012 - 21:05

InshAll-llah moter e dashur,falemnderit ,e vleresoj cdo fjale qe e thua.All-llahu te dhurofte Xhennetin moter.Nje leter nga varri...!! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Nje leter nga varri...!! Empty
MesazhTitulli: Re: Nje leter nga varri...!!   Nje leter nga varri...!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje leter nga varri...!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: