islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty20%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty7%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty7%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty7%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty7%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty7%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty7%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty37%MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE NE KETE MENYRE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE Empty
MesazhTitulli: MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE NE KETE MENYRE    MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE EmptyMon 19 Mar 2012 - 23:09

MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE NE KETE MENYRE


we selamu alejkum vellah dhe moter muslimane
A ke folur ndojher me zemren tende se sa esht e paster?


Oj zemra ime e paster...A thua do të vazhdosh kështu duke me then jam e mir jam e paster?!

A mos vallë dëshiron të jesh e ngurtë gjithmonë keshtu?!

Dije se nëse ti nuk hapesh,do të më shpiesh në një zjarr të madh ne fund.

Edhe pas udhëzimit je prishur po me devijon…

Çdo ditë duke kaluar në mëkate,e kanë bërë të zezë ngjyrën tënde.
A e di se nëse ti nuk i frikësohesh Allahut, asnjë gjymtyrë nuk do t’i frikësohet?!
A mendon se kështu cdo here do më largosh nga kënaqësia e Allahut?!

Sa kohë janë bërë që sytë e mi nuk i ke lënë të lotojnë për mëkatet dhe kthimin tek Allahu?!
sa koh jan ber qe un s'kam ber as nje Razz per All-llahun
Ti e di se sytë e mi po kërkojnë derdhjen e lotëve, por nuk po munden…

I ke ngushtuar aq shumë dhe nuk po munden ta zbrazin atë që mbajnë brenda…
Sa herë jam duke të folur cdo dit oj zemra ime…

Po të thërras në përulje ndaj Allahut oj zemra ime…
Të lutem pastrohu nga mekatet oj zemra ime…
Të lutem zbutu nga ngurtesia oj zemra ime…

Të lutem Lutem shum mos u bëj shkaktare që të më hedhësh në zjarr…
Dije se nëse përsëri vazhdon kështu,do të vish bashkë me mua në një
zjarr të madh dhe nuk do të shpëtosh as ti e as un me gjymtyret e mia.

Por, nëse i kthehesh me frikë-respekt Zotit tënd,që të dy do t’i shijojmë kënaqësitë që na ka përgatitur Allahu.Oj zemra MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE %28h%29
ime pse e humb kohen kot duke dal kafeneve,duke vrapu pas shoqris duke
dal bareve,duke ndejt ne internet,duke ber foto edhe Publiku para gjith
njerzimit.A jam une krijes e krijuar per nje Njeri apo per te gjith
Njerzit,te din si dukem qfar sysh kam.qfar floksh kam.qfar buz kam,qfar
hunde kam,qfar duarsh kam.qfar trupi kam si doket trupi dhe gjymtyret e
mia dhe ngjyra e trupit tim,qfar kommplimetesh marr per te gjitha keto A
kam une Turp a Jo...?

oj zemra MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE %28h%29 ime Allahu nuk eshte i knaqur keshtu Allahu me ka then Namazin,Agjerimin, Leximin e Kur'anit te Punuarit Hallall e Jo haram
oj MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE  NE KETE MENYRE %28h%29 ime kam nevoi te per tu zbutur te lutem pastrohu e me Shpeto nga Zjarri i perjetshum

Kujtoje fjalën e Ibrahim Et-Tejmiut, i cili ka thënë:
“Përfytyrova veten në xhennet duke ngrënë prej frutave të tij,Pallate ku
rrjedhin lumej dhe duke shijuar begatitë e shumta qe me i kish
pregaditur Allahu nga veprat e mia.


Pyeta veten: “Çfarë do të dëshiroja?”

Thashë: “Të kthehem në dynja dhe të shtoj veprat e mira edhe me shum me të cilat arrita këto begati.”
Më pas përfytyrova veten në zjarr, duke u djegur, duke vjellë zorrët e
barkut nga uji i valuar,duke me ledhatu nje gjarper i madh i cili mi
thejke te gjitha kockat e trupit,dhe duke ngrënë prej pemës së Zekumit.”


Pyeta veten: “Çfarë do të dëshiroja?”
Thashë: “Të kthehem në dynja që të punoj mirë e të shpëtoj nga ky dënim.”
Pastaj thashë: “O vetja ime, ja ku je te dëshira jote,jeta jote,shanca
jot,te puna jote, prandaj puno!”per Xhennet e jo per Xhehnem


Mendo për këto dhe llogarite vetem se a je Zemer paster a Jo…?
we selamu alejkum vellezer dhe motra te mija ne islam,.,,,,,,,,,,,,,,,,,

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
 
MOS VDEKSHE PA E PYETURE ZEMRENE TENDE NE KETE MENYRE
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: