islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty20%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty7%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty7%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty7%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty7%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty7%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty7%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty37%A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
MesazhTitulli: A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?   A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySun 18 Mar 2012 - 13:42

A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?

A ende nuk e kuptove se kjo jetë është vetëm një përjetim i shkurtër?!

Deri kur o njeri do t’a mbash veten me gënjeshtra, se ti je pa gabime, se ti s’ke përse të kërkosh falje e as nuk ke nevojë për mëshirën e Allahut?!

Ende mendon se e tërë bota janë gabim por vetëm ti e ke mirë?!

Deri kur?!

A nuk të kujtohet varrimi ku ishe edhe ti i pranishëm, mendo pak, i vdekuri mbeti i vetmuar në varrin e tij ndërsa ne u kthyem në shtëpitë tona!!!

Deri kur …?!

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
MesazhTitulli: Re: A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?   A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySun 18 Mar 2012 - 13:46

A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? 483844 është shumë e vërtetë,por përsëri mbështetemi tek All-llahu xh.sh.Një minutë sjell shumë befasi,andaj duhet t`i presim pa u penduar se cfarë kemi bërëQuestion .pale
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
MesazhTitulli: Re: A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?   A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptySun 18 Mar 2012 - 22:01

All-llahu te shperblefte moter per kete perkujtim ,me te vertet koha po kalon nuk ka dite qe se kujtoj, Vjen mengjesi, vjen dreka,dhe vjen mbremja dhe qka ne fund asgje perpos veprave te tua te mira dhe keqija te cilat i ke bere gjate dites ,Dhe keshtu vjen vdekja ne fund dhe asgje, perpos veprave te tua qe i ke bere ,e kurse trupi dhe varri behen shkrum e hi sikur mos te kishe ekzistuar fare-Kurse shpirti yt i kthehet tek All-llahu xh.sh

Allahu ju shperbleft per postimin.
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
MesazhTitulli: Re: A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?   A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? EmptyMon 19 Mar 2012 - 15:38

ALLAHUMEAMIN INSHALLAH EDJE JUVE VELLAH E MOTER DHE GJITHE BESIMTARETE KUDO QE JANE

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
Sponsored content
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty
MesazhTitulli: Re: A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?   A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A nuk po e sheh se vitet po ikin si minutat?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: