islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty96%Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty0%Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty0%Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty0%Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty1%Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty2%Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune Empty
MesazhTitulli: Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune   Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune EmptyMon 12 Mar 2012 - 0:58

Selam Alejkum

Te Nderuar Vellezer e Motera musliman

Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune
Deshiroj te ju tregoj disa gjera shkurt e shqip to mos zgjase me shume
Perse nuk falni namaz?
Perse e knaqni shejtanin?
Perse e hidheroni Fuqiplotin?

Mjafi mire e dime se namazi eshte i vetmi obligim qe eshte vendosur ne qiell
e obligimet tjera jane vendosur ne toke
Si Shembulli kur nje person duhet te thote diqka e rendesishme ai nuk mund te thote ne telefon por thote hajde diku te takohemi dhe te tregoj ate gjen.
Edhe kjo eshte e njejt Allahu i Madheruar e ngriti Muhamedin s.a.w ne qiell vetem per namazin se sa eshte e rendesishme.
E ne nuk falim!!!!
Vellezer e Motra musliman falni namaz se me te vertet ai i cili nuk fale namaz dhe e ze vdekja ne ate menyre me te vertete ai personi do te vuaj ne zjarrin e xhehnemit.Nese nuk keni falur filloni e mos e leni deri sa te plakeni.
Nese do te ju ze vdekja pa namaz!!!
Do te jete nje katasrofe e madhe
Nje humbje e madhe andaj filloni sa me heret dhe ato namazet qe kane kaluar pendohuni tek Allahu xh.sh se me te vertet Allahu Ju fale ai eshte fales.
Se pa namaz nuk ka xhennet.Nese njeriu nuk fale namaz ai kurre nuk do te hyj ne xhennet do te jete ne zjarr(Allahu Na rujt)
Dhe me ne fund e lusim Allahun fuqiplote te jemi prej tyre te cilet falin pese here ne dite.Te jemi prej tyre qe pendohen.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Kërce tek: