islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Shenjat e vogla të Kijametit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shenjat e vogla të Kijametit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shenjat e vogla të Kijametit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Shenjat e vogla të Kijametit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shenjat e vogla të Kijametit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Shenjat e vogla të Kijametit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Shenjat e vogla të Kijametit EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3012 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Alfred Dosku

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Shenjat e vogla të Kijametit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shenjat e vogla të Kijametit Empty
MesazhTitulli: Shenjat e vogla të Kijametit   Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 7 Mar 2012 - 19:54


SHenjat e vogla të
Kijametit

Cdo libër I Allahut përmban në vete paralajmërimet
të cilat janë argumentet të gjalla se ai libër është fjala e Zotit. Ashtu si
Teurati, Zeburi dhe Ingjilli, edhe Kur`ani
përmban në vete shumë paralajmërime.
Pejgamberi alejhi selam gjithashtu ka
paralajmëruar për shenjat e kijametit. Më poshtë do të përmendim shenjat e
vogla të kijametit, të cilat janë të përmendur të gjitha në një hadith, por ne
do ti pëermendim të gjitha sëbashku. Kijameti nuk ndodh derisa të ndodhin këto
shenja të kijametit.Pejgamberi alejhi selam ka thënë: Shenjat e
Kijametit janë:1.
Kur njerëzit nuk e falin namazin.2.
Humbin besnikërinë.3.
Zhyten në mëkate të mëdha.4.
Hanë kamatën.5.
Marin rryshfet.6.
Ngritin ndërtesa të larta.7.
Ndjekin epshet e tyre.8.
Shesin fenë për këtë botë.9.
Kur`anin e shëndrojnë në muzikë.10.
Lëkurat e egërsirave I bëjnë kolltuqe.11.
Xhamitë I bëjnë rrugë (kalojnë e nuk fallen në
to).12.
Veshin mendafshin.13.
Shtohet mizoria.14.
Përhapet zinaja.15.
Shkurorëzimi bëhet shumë I lehtë.16.
II besohet tradhtarit e nuk I besohet besnikut.17.
Shiu pakësohet.18.
Fëmija bëhet dëmsjellës.19.
Udhëheqësit degjenerohen.20.
Ministrant bëhen gënjeshtar.21.
Besnikët bëhen tradhtar.22.
Të diturit bëhen mizorë.23.
Pakësohen dijetarët.24.
Shtohen lexuesit.25.
Pakësohen njohësit e fortë të fesë.26.
Zbukurohen mus`hafat.27.
Zbukurohen xhamijat.28.
Lartësohen mimberët.29.
Prishen zemrat.30.
Ftohen këngëtarët që të këndojnë.31.
Lejohet muzika dhe instrumentet.32.
Pihet alkoholi.33.
Nuk praktikohet sheriati.34.
Pakësohen muajt (dmth udhetimi me aeroplan).35.
Prishen marveshtjet.36.
Gruaja e shoqërin burrin ne tregti.37.
Gratë shalojë kuajt (mjetin transpotues).38.
Gratë bëhen si burrat e burrat bëhen si gratë.39.
Nuk betohen në Allahun.40.
Dëshmon njeriu pa qen dëshmitar.41.
Zeqati bëhet tatim.42.
Emaneti bëhet fitim.43.
Burri I nënshtrohet gruas së tij.44.
Nuk rrespektohet nëna.45.
Internohet baba.46.
Udhheqja shëndrohet në trashëgimi.47.
Të fundit e këtij umeti I shajnë të parët e tij.48.
Njeriu e mirpret tjetrin duke iu ruajtur sherrit
të tij.49.
Shtohen policët.50.
Injorantët hyping në member për të ligjëruar.51.
Burrat veshin arri.52.
Rrugët ngushtohen.53.
Përhapet homosexualizmi dhe lezbicizmi.54.
Shtohen këshilluesit e mimberëve tuaj.55.
Dijetarët u mbeshtetën udhëheqesve tuaj.56.
Lejojn haramin dhe ndalojnë hallallin.57.
Gjykojnë sipas dëshirës.58.
Dijetarët tuaj mësojnë dituri që tua marin
dinarin.59.
Kur`anin do ta bëjnë tregti.60.
Nuk e japin Zekatin.61.
Pasuritë tuaja do ti marin më të këqijt e mesit
tuaj.62.
Do ti ndërpreni marëdhëniët farefisnore.63.
Alkoolin do ta perdorin në klubet tuaja.64.
Luhet bixhozi.65.
Do të bëheni mendjemëdhenj.66.
Do të mereni me muzikë dhe këngë.67.
Atyre që kanë nevojë për zekatin tuaj do tu vije
gjobë.68.
Do të vritet I pafajshmi që të hidhërohet
shumica me vrasjen e tij.69.
Dëshirat tuaja do të ndryshojnë.70.
Sadakanë do ta përdorin njerëzit e thejshtë dhe
robërit.71.
Do të bëhen mashtrime në peshojë.72.
Pushtetin do ta marin përsipër mendjelehtit.73.
Vrasin lehtë.74.
Vdekja e papritur.75.
Shtohen shpifjet.76.
Përhapen kopracët.77.
Zhduken fisnikët.78.
Robëresha lind nënën e saj.79.
Të folurit e egërsirave dhe gjërave të ngurta.80.
Muslimanët ti luftojnë Turqit dhe Mongolët.81.
Emërtimi I alkoholit me emra të ndryshëm.82.
Dhunimi I fëmijës si dhunohet femra.83.
Shtimi I kopilave.84.
Kur dikush bën mëkat thotë:Allahu është I mëshirshëm
fal.85.
Nuk ndjenjë kënaqësi kur këndojnë Kur`an.86.
Do të paraqitet një yll me bisht.87.
Shtohen hajnat.88.
Shtohen katastrofat natyrore.89.
Shtohen luftërat.90.
Mohimi I Allahut haptazi.91.
Në botë të mbretëroj gjendje kaotike.92.
Të shtohen intrigat.93.
Dhe disa ti sulmojnë të tjerat.94.
Qytetet e mëdhaja do të zhduken si mos kishin
ekzistuar fare.95.
Shtohen tërmetet.96.
Shtohet numri I të varfërve.97.
Uria dhe jeta e shtrenjt do të përhapet me të
madhe.98.
Kur`ani vetëm lexohet e nuk depërton napër
zemra.99.
Në xhami do të falin namaz porn ë mesin e tyre
ska besimtarë.100.
Kur`ani do të egzistojë vetëm si libër e Islami
vetëm si emër.101.
Do të shtohen shkurorëzimet.102.
Respektimi I pasanikëve dhe ngritja në këmbë nga
njerëzit që janë më të mirë se ata.103.
Zgjatja e jetës.104.
Njerëzit në mes veti do të garojnë në ndërtimin
e banesave të larta.105.
Do të shkurtohet koha me anë të mjeteve dhe
shkurtohen largësitë.106.
Viti bëhet muaj ,muaji javë,java ditë,dita sa një
orë, ora sa një kohë për të ndezur zjarr .107.
Njeriut do ti flet zëri I vet.108.
Një zë do të thëras nga qielli dhe do ta ndëgjojnë
këtë zë ata që janë në lindje dhe perëndim çdo popull do ta ndëgjojë në gjuhën
e vet.109.
Do të ketë 30 dexhall.110.
Do të paraqitet imam mehdiu.111.
Në çdo shtëpi do të do të hyn nga një fitne
(televizori).112.
Lufta e muslimanve kundër hebrenjve kur edhe
gruri e druri do të thotë o musliman pas meje është fshehur një jehud eja dhe
vraje.113.
Tërheqja e lumit Eufrat dhe do të lë pas vete një
kodër me ari për të cilën njerëzit do të luftojnë.114.
Shkatërimi I Qabes nga një Etiopian.115.
Kthimi I gjelbërimit
në gadishullin Arabik.116.
Lufta ndërmjet dy ushtrive muslimane , thirja e
të cilëve do të jetë I njejtë.117.
Selam do ti jepet vetëm të njohurit.118.
Afërsia e tregjeve.119.
Devetë dhe shtëpitë do ti shfrytëzojnë shejtanët.120.
Dëshira e madhe për të parë në ëndër Pëjgamberin
alejhi selam .121.
Përparësi do ti jepet njeriut në prirjen e
namazit për shkak të zërit të bukur, qoftë ai më pakë I ditur dhe më pak I vlefshëm
në mesin e njerëzve.122.
Blerjen e pozitës, ardhje në pozitë nëpërmjët ryshfëtit.123.
Derdhja e madhe e gjakut.124.
Ngjyrosja e kokave me ngjyr të zezë.125.
Sjellja e vrazhdë ndaj babait, ndërsa mirësjellja
ndaj shokut.126.
Fëmija është I pamëshirshëm.127.
Shiu të jetë I nxehtë.128.
Paraqitja e automobilave.129.
Paraqitja e luksit dhe jetës komode në mesin e
muslimanve.130.
Të dëshiruarit e vdekjes për shkak të sprovave të
mëdha.131.
Bllokada e Irakut, Palestinës Sirisë dhe Jordanit.132.
Vdekja e Muhammedit alejhi selam .133.
Clirimi I Kudsit.134.
Paraqitja e çmimeve të larta.135.
Armëpushimi ndërmjet neve dhe bizantëve.136.
Pakësimi I burrave dhe shtimi I grave saqë për
një burrë do të ketë 50 gra.137.
Nuk bëhet kijameti derisa të bashkohen disa fise
prej popullit tim me idhujtarët dhe të adhuron idhujt.138.
Koha kalon shpejtë.139.
Pakësohen veprat.140.
Dalin në shesh shumë sprova.Punoi :Ilaz Salihi marur nga revista IKRE


Allahu ju shperbleft per postimin.
Shenjat e vogla të Kijametit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Shenjat e vogla të Kijametit Empty
MesazhTitulli: Re: Shenjat e vogla të Kijametit   Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 7 Mar 2012 - 23:31

All-llahu te shperblefte vella per kete postim- Po siq i lexova sa mu duken shumica veq jan ka egzistojne keto shenja te kijametit -inshAll-llah nuk e perjetojme diten e kijametit All-llahu na ruajte ,sa shume shenja ka te kijametit

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shenjat e vogla të Kijametit Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Shenjat e vogla të Kijametit Empty
MesazhTitulli: Re: Shenjat e vogla të Kijametit   Shenjat e vogla të Kijametit EmptyWed 7 Mar 2012 - 23:40

Amiin vlla edhe mua gjithashtu mu duk se shume nga ta janë ka egzistojn po unë inshallah do të jam kurioz të di nga antarët cka mendojn cilët nga këto shenja nuk kanë dalur akoma tash do ta hapi një temë për Diskutim.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Shenjat e vogla të Kijametit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Shenjat e vogla të Kijametit Empty
MesazhTitulli: Re: Shenjat e vogla të Kijametit   Shenjat e vogla të Kijametit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shenjat e vogla të Kijametit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: