islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty20%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty7%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty7%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty7%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty7%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty7%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty7%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty37%Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
MesazhTitulli: Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës   Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyMon 5 Mar 2012 - 18:32

[i]Çka kjo zemër që dridhet kur Të përmend Ty.
Po dridhzet nga dashuria,që i jep plot fuqi.
Gezohu sepse lehtësimi afrohet,ndihma e Zotit s'të largohet,shpërblimin e madh dhe shlyerjen e mëkateve ty ta afroi.Ç'është kjo gjë që ta shëndritë zemrën tënde më shumë se floriri dhe argjendi?Ç'është kjo gjë që ta dhjetor fytyrën tënde?
Sot dukesh i stolisur me margaritarët më të çmuar,me diamante më të shndritshëm dhe me xhevahir më të bukur.
Sot të shoh si njeriu më i lumtur në botë, ti sot u lëndëve,çështet e tua Krijuesit ia dhurove,një jetim në rrugë e pedagoge,të skamurin e ndihmove dhe rrugëve të shejtani iu largove.Ti tani je krijesa me e lumtur,me zemër të pastër,zemërn e sajuar për devotshmëri,ti je sot njeriu më i lumtur me fe e moral,ndonëse nuk ke stoli ari a diamante të shtrenjtë,të shoh me Kuran në dorë duke e lexuar dhe me të me dukesh si agimi i ndriçuar.Të tek tek loton në një skaj duke kërkuar falje për mëkatet e tua të Allahu i Madh,të shohë duke rënë në Razz me lutje dhe me frikë ndaj Allahut. Sa mirë!Vërtetë,tani fytyra atë është e shëndetshme,zemra jote dridhet mban Allahut.Ti ke një ndërgjegje të pastër,ti po ecën përpara me begatitë e Zotit,pasi që je i lumtur ngaqë je fetar dhe i udhëzuar,ti i zotëron vlerat e besimit dhe trashëgimisë tënde.Më gëzon puna jote e mirë sepse të bëri të lumtur dhe të lulëzuar, ti ecën në tokë i qetë,duke thënë: [i]"O Zoti im, Ti që je i Plotfuqishëm dhe i Pamëshirshëm,të lus ,begatoma zemrën time me dashuri ndaj Teje dhe Pejgamberit a.s,të lus të më evitosh të mira në këtë botë,por më së shumti të lus të ndihmosh në botën tjetër,atëherë kur do të dal para Teje për të dhënë llogari.O Allahu im i dashur,të falënderoj për furnizimin o bollshëm që ma ke dhuruar,të dua o Zoti im,O Allahu im i Lartësuar".

Mesazhi i Temës:Pino mirë që ta kesh afër Zotin e Ardhur Fisnik,mos u trego kolera që të perimesh i përbuzur në zbaton përvëlues.

Shkruajti për Forumin islamieshedrit
Ilaz Salihi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës Empty
MesazhTitulli: Re: Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës   Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës EmptyTue 6 Mar 2012 - 14:32

Allahu qofte i kenaqure me ju vellah dhe me gjithe besimtaret kudo qe jane amin amin inshallah

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
 
Puns e mirë i jep dritë zemrës dhe fytyrës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: