islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? Empty
MesazhTitulli: Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë?   Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySun 4 Mar 2012 - 22:43

Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? Djali_10

Djali:Cila është gjëja më e fortë në botë?
Plaku:Gjëja më e fortë në Botë është hekuri, por atë e shkrin zjarri!
Djali:Atëherë gjëja më e fortë në botë qenka zjarri!
Plaku:Jo, thotë Plaku,sepse zjarrin e shuan Uju (apo shiu))
Djali:Atëherë uji qenka më i forti pasi që e shukja edhe zjarrin.
Plaku:Jo,jo ja pret Plaku....Pasi që Uji nga nxehtësia avullohet dhe bëhet mjegull!!1
Djali:Eh po çka të them!!! Atëherë mos është mjegulla gjëja më e fortë në botë?!
Plaku: Jo jo, assesi, sepse edhe mjegullën e shpërndan era?!
Djali: E pra, e gjetëm qenka era më e forta në botë prishën dhe then çdo gjë!
Plaku:JO thotë Plaku, atë e ndalin malet!
Djali:Po mos është mali pra??
Plaku:Jo birë, sepse atë e pret njeriu!
Djali:Atëher pra më në fund e gjetëm qenka njeriu gjëja më e fortë në botë sepse përballon çdo gjë dhe prish dhe ndërton çdo gjë me duart e tij!!!
Plaku: Jo more birë, nuk është njeriu sepse atë e ndalën VDEKJA!!!
Djali:Qenka Vdekja pra?!
Plaku: I be shpatullave djalit duke i thënë mirupafshim në ahiret birë ja qëllove tash!!

Shkrujti për Forumin Islamieshtedrit:Ilaz Salihi
Mars 2012

Allahu ju shperbleft per postimin.
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? Empty
MesazhTitulli: Re: Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë?   Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySun 4 Mar 2012 - 23:04

All-llahu te shperblefte vella per kete tregim shum te mire ,,,..
Mirupafshim në ahiret

Allahu ju shperbleft per postimin.
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? Empty
MesazhTitulli: Re: Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë?   Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? EmptySun 4 Mar 2012 - 23:29

hehehe amiiin vlla amiin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? Empty
MesazhTitulli: Re: Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë?   Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Një djal i vogël pyet Plakun:Cila është gjëja më e fortë në botë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: