islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... Empty
MesazhTitulli: Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ...   Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptySun 4 Mar 2012 - 20:57

Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... 64670_365746353456063_172748296089204_1166290_501254666_n

Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ...


-(Rrëfen Babai): Jam ulur një ditë pranë kompjuterit duke shikuar një foto....voglushit Shehid Hamza Hatijb, filloj biri im 5 vjeçarë të shikojë në fotografi dhe më pyeti se kush është ky??

Ju përgjegja: ai është Shehidi Hamza Hatijb.

Më pyeti se ku është ai?????

Ju përgjigja: në Xhennet inshAllah.

Pastaj më pyeti se çka është Xhenneti????...Dhe i tregova se çka është Xhenneti....!

M'u drejtua: dëshiroj të shkoj edhe unë në Xhennet!!!!!

Nuk dija se çfarë t'i them, mirëpo ia ledhatova kokën e tij dhe i thash atij në vetën time duke buzëqeshur në fytyren time (larg qoftë sherri nga ty shpirti im).

Dhe filluan protestat (kundër felëshuesit Beshar Esed) para shtëpisë time duke brohoritur "(Në xhennet shkojm me miljona)", papritur fëmija im 5 vjeçarë veshi këpucët e tij dhe më thërret: Zgjohu o Babai im për në Xhennet.

Dolëm së bashku me fëmijën tim i cili ende ishte i mitur, në protesta duke brohoritur së bashku me protestuesit.....dhe gjatë kthimit tonë për në shtëpi mu drejtua mua: përse nuk shkuam në Xhennet.......shikova në të dhe nuk mundesha t’i përgjigjem, pastaj përsëriti pytjen disa herë dhe filloj të më shtrëngon duke thënë: Eja dëshirojë, të shkoj në Xhennet......dhe nuk dija tjetër pos t'i them tjera herë (inshAllah), ja thash këtë në mënyrë që të qetësohej dhe të pranonte shkuarjen për në shtëpi.

Dhe në ditën e Xhuma filluan protestat para vendbanimit tonë dhe me të njejtat thirrje dhe shpejtojë fëmija im, veshi rrobat dhe mu drejtua mua : A dëshiron të vish me mua në Xhennet??? Fillova të qeshi, pastaj u përgatita edhe unë dhe ju bashkangjitëm protestuesëve, kurse në supe mbaja fëmijën tim.

DHE MË LART SE ZËRAT TONE U DËGJOHESHIN VETEM KRISMAT E ARMËVE (KALLASHAVE) TË USHTAREVE TE BESHARIT, KUR PAPRITUR GODITËN TRUPIN E FËMIJUT TIM.

Qau fëmija shumë prej dhimbjes së madhe dhe frikës , pastaj ndaloi së qajturi dhe më tha mua.......o babi im kur do të shkojmë në Xhennet......qava unë shum dhe filluan të qajnë me mua mjekët të cilët mundoheshin t'ia shpëtonin jetën, dhe qajtën të gjithë të pranishmit në ndihmën e shpejtë.......u munduan t'ia shpëtonin jetën, mirëpo, gjithçka ishte e kotë.

Para se t’i bjen të fikët më tha mua duke qajtur: O babai im më merr mua ne Xhennet?!

Lëviza kokën dhe sytë e mi të mbuluar me lot i thash: po, dhe nuk munda të flas më tepër.

Pastaj mbylli sytë e tij me gjithë mundin e mjekëve për shpëtimin e jetës së birit tim.

Shikova mjekun dhe m'u drejtua: Ka qenë i sinqert me Allahun dhe Allahu e mori atë në formën më të mirë (shehid).

Thash: Më mjafton Allahu, sa Ndihmës i mirë që është Ai.

Dhe prej kësaj dite nuk kame lënë protestë vetëm se kam prezantuar në të.

Dhe deri në këtë ditë ende NUK KAM SHKUAR NE XHENNET!!!

-Hamsi... (qytet në Siri)

-Ka shum raste të këtij lloji...!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... Empty
MesazhTitulli: Re: Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ...   Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... EmptyMon 5 Mar 2012 - 19:57

Subhanallah shume e prekshme kjo ngjarje Allahu e pranovt shehid këtë fëmijë si dhe gjithë të tjerit.Allahu të shperbleft vlla për këtë tregim.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ... 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Tregim nga babai i një prej fëmijëve të shehidëve në Siri ...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: