islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty20%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty7%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty7%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty7%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty7%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty7%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty7%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty37%All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! Empty
MesazhTitulli: All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!!   All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!! EmptySun 4 Mar 2012 - 14:02

Shikoj hapat qe bej ne rruge,fare vetem,e perlotur dhe e mbushure me trishtim e pikellim.Ngrej koken lart duke shikuar qiellin,duke iu lutur All-llahut xh.sh per pak meshire.Dhimbja tashme me ka lodhur vetem varri do jete pushim per mua.Po me dridhen duart duke shkruar jo pse kam frike nga vdekja,por se rrugetimi im ishte gjithmone vetem,dhe tani? tani dhe vdekjen po e perjetoj vetem.Kjo frike me mbyte dale nga dale nuk e kuptoj kohe.Pse po kalon shume shpejt,e vitet po mbesin ne te kaluaren duke i kujtuar kujtimet qe kishim vitin e kaluar.Per mua nuk ka asnje kujtim i se kaluares,sepse une isha udhetare e nje rruge me te vetmin shteg"erresire ngado qe shikoja".Nuk me vije fare keq per veten,ngase kam All-llahun xh.sh.dhe tashme jam mesuar me kete.Nuk me vjen interesant dhe po te vdes ashtu,sepse kur njeriu lind i vetem,i vetem rritet.Por me mua nuk ishte ashtu u linda u rrita me njerez perreth,por shpirti dhe zemra mbeten te mbyllur duke mos treguar ndjenjat,dhe ashtu do mbesin derisa dheu do t`i mbuloj.Kerkoj vetem nje fije shprese per te jetuar dhe per te braktisur erresin.Ne te kaluaren sikur qe thome per kujtimet.Ashtu them,ngase e kaluara e erret nuk harrohet dhe kurre nuk do te harroj te kaluaren e perlotur derisa te vdes.Kujtimet,e kaluara,vuajtja,dhimbja do vine bashke me mua ne varr,dhe mbase pas vdekjes All-llahu xh.sh. do me ndihmoje te pushoje edhe ne qofte se do ishte 1-minute,por te pakten ajo minute te kete qetesi.Pasi qe syte u mbyllen pergjithmone e trupi mbeti i pajete.Shume e veshtire me duket jeta,mbase nuk di si ta jetoje,por une nuk dua te jetoje me frike,mbase do me del dikush perpara e te me thote"jeto me mua ngase duhet jetuar.Frika me menjanon enderrat,gjitheqka qe kam,por kjo rruge,ky shteg me ndjek nuk munde t`i largohem as dhe nje sec. te vetme..........Es selamu Alejkum!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
All-llahu më dhuroi jetën,por unë dua të vdes!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: