islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty20%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty7%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty7%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty7%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty7%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty7%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty7%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty37%Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySat 3 Mar 2012 - 14:14

Qdo njeri kur kupton se ne falim namaz na thone keshtu lutu se ndoshta ZOTI do te ti fal gjynahet e ti ploteson deshirat, qka te bejme me keta,me te vertet na bejne te ndihemi keq edhe pse ju thua" O njeri une nuk fali namaz per me i shly gjynahet apo per plotesim deshirash,fali namaz se e kam obligim per Zotin tim", por e kot te acaron ne ate moment kur e degjon ate fjale po shyqyr, All-llahu na bene te jemi te qete. Eshte e vertete se qdo person ka mekate dhe ka nevoj qe All-llahu xh.sh te ja fal mekatet, dhe dihet se Allahu xh.sh me se shumti ja u fal mekatet atyre qe jan me afer Allahut xh.sh, siq ka thene Pejgamberi s.a.v.s: "namazi deri ne namazin tjeter, xhumaja deri ne xhuman tjeter, ramazani deri ne ramazanin tjeter jane shkaktar per faljen e mekateve (te vogla)".

Dhe gjithashtu Allahu xh.sh ja u ploteson lutjet besimtareve, All-llahu xh.sh thote: "Dhe ju kur e lutet Allahun xh.sh qe te ju ndihmoje, Allahu xh.sh ja u pranoj lutjen tuaj dhe dergoi nje mij melaike" keshtu Allahu xh.sh ju pergjigj lutjes se besimtareve ne luften e Bedrit.

Pra ne i themi atyre, se ne e falim namazin se e kemi obligim, mirepo edhe shpresojme tek Allahu xh.sh qe namazi te jete shkak per faljen e mekateve tona. Es selamu Alejkum!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Re: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySat 3 Mar 2012 - 19:57

Esselamu Alejkume Motrushe Rruga e besimit ju kisha lutur qe te jena sa me origjina kur postoni ndonje teme kemi thone motrushe qe sa me pake te jena "Copy Paste" edhe ket postime qe e keni bere ju ashte kone Pyetje teke Forumi kurandhesunet e jo teme siqe e keni ber ju ma bani Hallall po une nuk e shohe si diqka te mire kete per arsyje edhe pot theme qe tema te jete teme e jo Pyetjet ti bejna tema


E qe t'mos kena keqkuptim diqka pot tregoje se si ka qene kjo....!

.......?? Qdo njeri kur kupton se na falim namaz na thojn keshtu lutu se ndoshta ZOTI doti fal gjynahet e ti plotson deshirat qka te bejm me keta met vertet na bejn mu ndi keq edhe pse ju thu o njeri un nuk fali namaz per me i shly gjynahet apo per plotsim deshirash fali namaz se e kam obligim prej Zotit tim por e kot te acaron ne at moment kur e degjon at fjal po shyqyr ALLahu na ban te jemi te qet selam


.......?? esselamu alejkum

Eshte e vertete se qdo person ka mekate dhe ka nevoj qe Allahu xh.sh te ja fal mekatet, dhe dihet se Allahu xh.sh me se shumti ja u fal mekatet atyre qe jan me afer Allahut xh.sh, siq ka thene Pejgamberi s.a.v.s: "namazi deri ne namazin tjeter, xhumoja deri ne xhuman tjeter, ramazani deri ne ramazanin tejter jan shkaktar per faljen e mekateve (te vogla)".

Dhe gjithashtu Allahu xh.sh ja u ploteson lutjet besimtareve, Allahu xh.sh thote: "Dhe ju kur e lutet Allahun xh.sh qe te ju ndihmoje, Allahu xh.sh ja u pranoj lutjen tuaj dhe dergoi nje mij melaike" keshtu Allahu xh.sh ju pergjigj lutjes se besimtareve ne luften e Bedrit.

Pra ne i themi atyre, se ne e falim namazin se e kemi obligim, mirepo edhe shpresojme tek Allahu xh.sh qe namazi te jet shkak per faljen e mekateve tona.

etj.....Wes selamu alejkum nga Bona

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Re: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySun 4 Mar 2012 - 11:25

Falemnderit Bona,por une di qfare shkruaj.Selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Re: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySun 4 Mar 2012 - 14:03

Rruga e besimit shkruajti:
Falemnderit Bona,por une di qfare shkruaj.Selam

We Alejkum selame... Me nder qofshe motrushe po Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. 61460 e dini aa kete ju nuk e keni shkruare tamam puna motrushe une pot ishte shkrimi juaje nuk te kisha thone ama te jena pake me origjinale se copy paste ashte nje pune shum e lehte edhe ne po kerkojme tema qe nuk i kena lexuare tek forumet tjera se ate qfare po e lexojna njeher teke nje forume ajo po ashte vetem si perseritje edhe nuk po ngre antaret per ta lexuare tani t'gjithe postimet shkoje ashtu Ma boni hallall per cdo gje All-llahu ju ruajte wes selamu alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Re: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySun 4 Mar 2012 - 14:06

Sidoqofte sapo postova nje te re te timen ate lexoje mbase nuk do menosh qe e kam bere copy-paste Selam moter!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Re: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySun 4 Mar 2012 - 14:31

MashAllah All-llahu ta shtofte diturin e Hajrite ty dhe t'gjithve Besimtarve muslimane Amin

Motrushe une kur e Lexoje nje tem ate e di mir pa more parasyshe se ku ashte e postuare edhe per keta te thashe qe t'mos me keqkuptoshe diqka tregova ty inshAllah edhe te tjeret do e kuptojne e tashe shikoje ate qe te thashe e ke bo copy paste ama me the jo e di qfare shkruaje ajo teme nuk ashte motrushja ime spe zgjas me shume mjaftone me kaqekurandhesunet.... .Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..

Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Re: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. EmptySun 4 Mar 2012 - 14:37

E di,me fal nese me ke keqkuptuar,por une e di e postova ngase me pat pelqyer jashtezakonisht shume,por dhe ti mos me keqkupto ok "motrushe" Selam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty
MesazhTitulli: Re: Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..    Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet.. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Injorantët mendojn se falemi për arsye se dëshirojm që All-llahu të na fal gjynahet..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: