islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty20%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty7%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty7%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty7%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty7%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty7%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty7%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty37%Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën?

Shko poshtë 

Çka mendoni për tingujt që u dëgjuan se ishin?
 Fërkim trupash apo akujsh.
 Fenomen mbi natyror.
 Ndonjë montim i bërë nga njerëzit.
 Shenjë e Kijametit.
 Ndonjë zë satelitor.
 Prej stuhive të erës.
 Apo zëra të njerëzve që dënohen.
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
MesazhTitulli: Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën?   Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySat 3 Mar 2012 - 14:10

Es-selamu alejkum të nderuar antarë duke ndjekur këtë fenomen natyrorë apo mbi natiror, si dhe duke ndjekur denoncimin e një fizikani shqiptarë si dhe shpejgimin e Dr.Sheqfqet Krasniqi më lindi ideja që të njejtën ta hapi si temë debati si dhe sondazh për ta parë mendimin tuaj në lidhje me këtë fenomen.A thua është fërkim trupash akullnajash në natyrë që krijojn këtë zhurmë apo është shenj e kijametit siq thot Dr.Shefqet Krasniqi?
Ju lutem pra jepnja mendimin tuaj me shkrim si dhe duke votuar opcionin që juve ua mer mendja.

Inserte nga këto tinguj zërra mund ti ndjekni në këtë Video:


[youtube][/youtube]
.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën?   Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySat 3 Mar 2012 - 15:18

Pasi sivjet (inshallah) diplomoj ne lenden e gjeografise, e ndjej te nevojshme te jap nje mendim:

Mendoj
se nuk jon asnjëra dhe as tjetra. Pas kësaj zhurme per mendimin tim
mendoj se ekziston sistemi HAARP i cili projektohet nga SHBA dhe vendet
tjera per qellim frikesimin e njerezve ne bote. Ky sistem ka 4 faza :

1.

Faza
e parë përfshin prishjen e të gjitha njohurive arkeologjike, fetare dhe
shkencore si dhe botëkuptimet tradicionale.


Kjo
fazë ka për qëllim që t’i rrëmbej disa nga iluzionet njerëzve, duke fshehur
qëllimin e vërtetë të saj dhe duke ofruar atyre "religjionin e vetëm dhe
të vërtetë që pajton, qetëson dhe zbut gjithë botën."

Bëhet fjalë për një lloj religjioni unik që përfshinë të gjitha disiplinat dhe
të gjitha shkollat e mendimeve në një paradigmë shumë të gjerë ku të gjithë e
gjejnë veten.


2.

Faza
e dytë e projektit Blue Beam ka të bëjë me një hapësirë masive dhe gjigande
duke përdorur holograme optike dhe tingujt në tre dimensione, një projeksion
lazer i imazheve holografike në pjesë të ndryshme të botës.

Secili do të marrë një imazh në përputhje me besimin dominuese të vendit të
tij.

"Zëri i Perëndisë" do të flas në të gjitha gjuhët, dhe të gjithë do
të dëgjojë qartë fjalët fetare dhe kulturore të përshtatura me kushtet e tij.

Ky shoë hapësinor, dmth projektimi i imazheve holografike në qiell do të
përdoret për të stimuluar fundin e kohës së popujve.

Njerëzit do të jenë dëshmitarë të skenave që përfaqëson profecitë dhe ngjarjet
që secili ka pasur dëshirë për t’i verifikuar.

Këto imazhe, muzikë dhe tingujt do të jenë të projektuar nga një rrjet i gjerë
i satelitëve, përafërsisht njëqind kilometra sipër tokës.

Qëllimi i këtyre shfaqjeve është për të treguar në sytë e botës një
"Krishti të Ri ", mesia i ri Maitreya për të cilin flasin sutrat
budiste.

Projekti Blue Beam do të ketë një stategji aq të avancuar sa një numër i
konsiderueshëm i njerëzve në një gjendje pothuajse kënaqësie dhe ekstaze, do
t’i shtyjë ata të hyjnë në një realitet alternativ.

3.


fazën e tretë do të kombinohet elektronika me telepatinë, sistemi i
shpërndarjes, i pranimit, ku valët ELF, VLF dhe LF mund të arrijnë çdo person
brenda në ndërgjegjen e tij në mënyrë që t’a bind se është vetë Zoti ai i cili
i flet nga thellësia (brendësia) e shpirtit të tij.

4.

Faza
e katërt ka të bëjë me manifestime mbinatyrore.


Ajo qe ben te dyshosh eshte tingulli i
njejte i leshuar si ne filmin 'The Legion' dhe nese eshte tingull i
leshuar per shenje kjameti atehere do te ishte e panderprere, dhe do te
transmetohej ne te gjithe boten njekohesisht, por kjo ka ndodhur qe
prej janarit, por ne muajin janar ne nuk e kemi degjuar fare. Andaj
eshte i çuditshem fakti se ky tingull i leshuar, nuk eshte proporcional
me perhapjen konkrete gjeografike.

Nese ne janar eshte degjuar
ne Hungari, atehere me siguri se do te degjohej edhe tek ne, por nuk u
degjua, qe te ben te dyshosh.
Sa per mendimin e dr. Shefqet
Krasniqit, e kam degjuar ne emisionin Tv Vali dhe ne fillim ai e ndau
mendimin e njejte duke thene se shkenca ka arritur perpara. Andaj nuk
ka nevoje per panik dhe nuk ka nevoj te frikesohen njerezit. Sepse
diten e Kjametit, muslimanet nuk e presin. Kjo eshte e sigurt, me
sigurine me te madhe.Këto
imazhe, muzikë dhe tingujt do të jenë të projektuar nga një rrjet i gjerë i
satelitëve, përafërsisht njëqind kilometra sipër tokës
.

Qëllimi
i këtyre shfaqjeve është për të treguar në sytë e botës një "Krishti të Ri
", mesia i ri Maitreya për të cilin flasin sutrat budiste.
Projekti
Blue Beam - ardhja e Mesisë - pretendon të jetë përmbushja e profecive të
lashta, të ngjarjes më madhe për 2000 vjet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën?   Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? EmptySat 3 Mar 2012 - 17:36

Allahu të shpërbelft vlla për këtë sqarim dhe e mar në konsiderat një studim të tillë si dhe të përgëzoj për komentin kështu e ka forumi që gjithkush ta jep mendimine tij e jo vetëm të lexojme të dalim.Një herit suksese për diplomimin Allahu të ndihmoft në të ardhmen.Sondazhi vazhdon,presim edh meendime të tjera të nderuar antarë me aktualen pra zërrat e ndëgjuara.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën?   Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sondazhi aktual: Çka mendoni për tingjujt (zërrat) që u ndëgjuan në shumë vende të botës përfshir dhe Kosovën?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: