islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
“Plani Kosova” për Sirinë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
“Plani Kosova” për Sirinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
“Plani Kosova” për Sirinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
“Plani Kosova” për Sirinë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
“Plani Kosova” për Sirinë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
“Plani Kosova” për Sirinë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
“Plani Kosova” për Sirinë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
“Plani Kosova” për Sirinë Empty20%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
“Plani Kosova” për Sirinë Empty7%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
“Plani Kosova” për Sirinë Empty7%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
“Plani Kosova” për Sirinë Empty7%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
“Plani Kosova” për Sirinë Empty7%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
“Plani Kosova” për Sirinë Empty7%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
“Plani Kosova” për Sirinë Empty7%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
“Plani Kosova” për Sirinë Empty37%“Plani Kosova” për Sirinë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 “Plani Kosova” për Sirinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

“Plani Kosova” për Sirinë Empty
03032012
Mesazh“Plani Kosova” për Sirinë

“Plani Kosova” për Sirinë %28u39u%29siria%205786556

Me nismën e Shteteve të Bashkuara dhe Francës. një draft-rezolutë po
qarkullon në mesin e anëtarëve të Këshillit të Sigurimit të OKB-së.
Synimi i rezolutës është qasja e OKB-së dhe organizatave tjera
humanitare tek populli sirian. Ajo gjithashtu kërkon ndërprerjen e
menjëhershme të operacioneve ushtarake të regjimit, lirimin e të
burgosurve dhe tërheqjen e forcave qeveritare nga qytetet dhe qytezat.
Qasja e tillë kërkohet menjëherë dhe drafti parashikon që Damasku duhet
të bashkëpunojë brenda 24 orëve me OKB-së dhe "organizatat tjera
humanitare".


Perëndimi është duke llogaritur në Rusi, ndërsa mediat raportojnë se
Kina mund të abstenojë edhe në një tjetër rezolutë për Sirinë.


Moska e ka mbështetur pa mëdyshje referendumin kushtetues në Siri.
Pekini ende nuk e ka komentuar. Megjithatë, një koment në “Xinhua”, i
mbushur me “nëse” dhe “por”, është përkrahës i tij. “The Times Global”
ishte më i qartë: "Kina duhet të qëndrojnë pranë Rusisë e të mbështes
votimin (në Siri)... Kina dhe Rusia duhet ta mbështesin dhe ta nxisin
reformimin e regjimit të Assadit...”!


“GT” ka shtuar: "Në të kaluarën, Kina është zhvilluar duke iu bindur
urdhrave të dominuara nga Perëndimi. Por, në vitet e fundit bota ka
tendenca për ta kufizuar zhvillimin e Kinës. Është e pashmangshme që
Kina tani e sheh të nevojshme kundërshtimin e kësaj. Çështja siriane
mund të shihet si një pikë konfrontimesh".


Shqetësimi i Kinës është që të mos i tendosë pa nevojë marrëdhëniet e
saj me SHBA. Komenti i “Peoples’s Daily” i bëri thirrje Washingtonit
"që të gjej mënyra për të ndarë të drejtat dhe fuqinë me Kinën”. Por,
kur është fjala te Siria, Kina thotë se intervenimi perëndimor do ta hap
“Kutinë e Pandorës”.


Ditorja saudite, “Asharq al-Euset”, ka cituar burimet amerikane në
Pentagon se SHBA-të po punojnë në një lloj të tillë të intervenimit në
Kosovë, pa mandatin e KS të OKB-së.


Plani i Kosovës përfshinë ndërhyrjen ushtarake për ta mbështetur
misionin humanitar. Edhe zyrtarët turq në Ankara kanë filluar ta
përdorin të njëjtën ide të Kosovës për Sirinë.


CNN ka raportuar se Pentagoni ka hartuar plane "të hollësishme" ushtarake për të ndërhyrë në Siri.

Por, momentalisht është e vështirë të imagjinohet nëse pa mandat të
OKB-së, Turqia ose NATO do ta ketë guximin të ndërhyjë ushtarakisht në
Siri. /Telegrafi/Allahu ju shperbleft per postimin.
“Plani Kosova” për Sirinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

“Plani Kosova” për Sirinë :: Komentet

No Comment.
 

“Plani Kosova” për Sirinë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: