islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty20%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty7%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty7%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty7%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty7%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty7%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty7%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty37%‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 ‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane''

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' Empty
01032012
Mesazh‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane''

‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' 419344_373909899294438_272328659452563_1462014_1362934249_n

''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane''


(Duke mos hyre ne saktesine e regjistrit, ju rekomandoj ta lexoni dhe
mahniteni me perberjen e regjistrit. Ky regjister tregon se osmanlinjte
dhe shqiptaret nuk qene armiq gjate shekujve, por perkundrazi, miq te
ngushte dhe kreatore te politikes per disa shekuj)

Ahmet Pasha Dukagjini

Ahmet Izzet Pasha

Ajaz Mehmet Pasha Vlora

Ajvas-zade Halil Pasha

Amzhazade Hysein Pasha

Arnavuat (Semiz) Ahmet Pasha

Bajazit Pasha

Bijikli Ali Pasha

Damad Ferid Pasha

Davud Pasha

Fehmi Bince-Arnaut

Giritli-Mustafa Nail Pasha

Hadim Hasan Pasha

Haxhi-Ahcas Mehmet Pasha

Haxhi-Halil Pasha

Ibrahim Pasha Parga

Is'hak Pasha

Jemishxi Hasan Pasha

Kadi Ali Pasha

Kara Ahmet Pasha Dukagjini

Kara Murat Pasha

Kemankush Kara Mustafa Pasha

Koxha Sinan Pasha

Köpryly Fayil Ahmet Pasha

Köpryly Zade Mustafa Pasha

Lufti Pasha Shkodra

Mehmet Ferid Pasha Vlora

Mehmet Pasha Qypërliu

Memish Pasha

Merre Hysein Pasha

Mustafa Pasha Bajrakatari

Mustafa Kemal Atatürk

Nasuh Pasha

Numan Pasha Qypërliu

Nexhip Bej Basha

Ohërli Hasan-Hysein Pasha

Rrustem Pasha

Said Halim Pasha

Sener Mecihan aka Kasabali Pasha

Sinan Pasha

Tabani Jassi Mehmet Pasha

Tarhonxhu Ahmet Pasha

Xhivan-kapuxubashi sultan-Zade Semin Mehmet Pasha

Zurnazen Mustafa Pasha

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane'' :: Komentet

No Comment.
 

‎''Lista e Kryeministerve Shqipetare ne Perandorine Osmane''

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: