islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Thonë, jemi shembull EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thonë, jemi shembull EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Thonë, jemi shembull EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Thonë, jemi shembull EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Thonë, jemi shembull EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thonë, jemi shembull EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Thonë, jemi shembull EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Thonë, jemi shembull EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Thonë, jemi shembull EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thonë, jemi shembull EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Thonë, jemi shembull EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Thonë, jemi shembull EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Thonë, jemi shembull EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Thonë, jemi shembull EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Thonë, jemi shembull EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Thonë, jemi shembull EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Thonë, jemi shembull EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Thonë, jemi shembull EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Thonë, jemi shembull EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Thonë, jemi shembull EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Thonë, jemi shembull EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thonë, jemi shembull EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Thonë, jemi shembull EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Thonë, jemi shembull EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Thonë, jemi shembull EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Thonë, jemi shembull EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Thonë, jemi shembull EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Thonë, jemi shembull EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Thonë, jemi shembull EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Thonë, jemi shembull EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Thonë, jemi shembull EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Thonë, jemi shembull EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Thonë, jemi shembull EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Thonë, jemi shembull EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Thonë, jemi shembull EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Thonë, jemi shembull EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Thonë, jemi shembull EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Thonë, jemi shembull EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Thonë, jemi shembull EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Thonë, jemi shembull EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3012 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Alfred Dosku

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Thonë, jemi shembull

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Thonë, jemi shembull Empty
29022012
MesazhThonë, jemi shembull

Thonë, jemi shembull për tolerancë
fetare e muslimanët mundohen m’i shfarosë! Qendra e Prishtinës ka vend
për të dy kishat ndërsa xhaminë e madhe të ardhshme mundohen me fshehë
sa më shumë pasi që po duhet me ba vend edhe për të se tani s’po kanë
kah ja mbajnë.

Thonë, “Feja e shqiptarit është Shqiptaria” e në çdo kënd vendosin statuja të personaliteteve katolike!


Thonë, ndalohet shamia në shkolla e Gonxhe Bojaxhiu lejohet me shami në kokë, brenda në shkolla, edhe për së vdekuri!


Thonë, je ekstremist, nëse mjekrën e ke pakëz më të gjatë, e në dhomat e
zyrat e tyre, në fotot që vetë i vendosin në vendet më të dukshme,
mburren me mjekrat e Adem Jasharit, Skënderbeut e Pjetër Bogdanit! E për
foto të Babadimrit paguajnë ekstra dhe presin në rend për t’i
fotografuar fëmijët e tyre me ta (Me para të veta u blejnë fëmijëve
dhurata dhe u thonë që ato ua ka sjellë Babadimri)! Pra, mjekra mund të
mbajnë edhe Marksi e Engelsi, priftërinjtë, këngëtarët, aktorët,
piktorët e skulptorët ndërsa muslimanin mjekra automatikisht e bën
ekstremist fanatik! Çfarë leshi të veçantë paskan muslimanët a thua?
Thonë (flasin) për vlerat kombëtare kur përmendet veshja, pamja e
jashtme, ndërsa kur e shikon një “kuller” në cilindo vend të Kosovës nuk
sheh ndonjë dallim nga “kullerat” e Serbisë apo të ndonjë vendi tjetër.
Shumë simpatik je përderisa j e i ‘Smutë’ ose i ‘Qartë’.


Thonë
(hallakaten) pse po i përshëndet arabisht, nëse i përshëndet me Selam
(paqe) e cila përshëndetje përndryshe është edhe dua (lutje) që bëhet
për personin që e përshëndet. Por nëse ju flet anglisht dhe ju thua se
janë ‘Cool’, ‘Crazy’ dhe ‘Sick’ atëherë gjithçka është në rregull! Thua
se këto janë fjalë të vjetra pellazgo-ilire. Harrova… edhe fjala ‘Peace’
ishte e njërit dialekt të shqipes.


Thonë (pyesin) a Feja a
Shkenca? E vetë rrënojnë shkollë për të ndërtuar katedrale! Bile edhe
Teorinë e Darvinit e konsiderojnë shkencë…. teorinë! Po nëse këmbëngulin
se janë majmunë, nga prindër majmunë, atëherë ne njerëz nuk mund t’i
bëjmë me zor? Ku e dinë këta se universitetet e para në botë i kanë
hapur pikërisht muslimanët e në të njëjtat oborre janë ndërtuar edhe
xhami. S’kanë faj se kjo nuk përmendet në librat e botuara nga Xhaxhi
Enver dhe Tito e as nga Vatikani këtë nuk e kanë dëgjuar.


Thonë
(ministrat), e kemi Fenë e përbashkët, andaj duhet ta pranoni shtetin
tonë, gjatë vizitave në vendet muslimane. E po të njëjtit i përjashtojnë
vajzat nga shkolla dhe puna vetëm pse flokët i kanë të mbuluara!


Thonë (dyfytyrëshat), urime festa, për çdo Bajram kur e vizitojnë
Bashkësinë Islame e sapo dalin jashtë vazhdojnë me kurthe e komplote.
Një ditë të luftojnë e një ditë të urojnë! Çdo vit njëjtë..Thonë (pohojnë), nuk është e vërtetë që Perandoria Osmane e ka shpëtuar
kombin shqiptar nga asimilimi serb dhe grek sepse atëherë kombet nuk
kanë qenë të formuara, ndërsa kur flitet për ndonjë person të fesë
tjetër të asaj kohe i thonë “vlerë kombëtare”.


Thonë (pyesin) a
Feja e Kombi? Kur vajzat nga Shqipëria martohen me serbë e maqedonë
sepse, thonë, “Fenë e kanë të përbashkët” ndërsa në jug të Shqipërisë
edhe kombin po e ndërrojnë për një pension nga Greqia! Këta njerëz të
këtij populli, 99% nuk morën pjesë në luftën e fundit për ta mbrojtur
kombin që aq shumë e donë tani.


Thonë, po i ofendoni figurat
kombëtare nëse nuk pajtoheni me versionin e tyre zyrtar të historisë e
krejt në rregull është nëse një popull të tërë i quan qenë (qej) me
bishta të cilët Millosheviqi është dashur t’i rrjepë sikur popullin
boshnjak?! RASTËSISHT këta dy popuj kanë qëlluar të jenë të besimit
Islam dhe RASTËSISHT këtë e thotë një PRIFT KATOLIK PATRIOT i cili
pritet si hero gjatë vizitës së tij në AAK! Dhe RASTËSISHT Ipeshkvia e
Kosovës e miraton këtë me heshtje! Edhe RASTËSISHT kjo nuk përmendet
asnjëherë nga politikuajtë tonë! Krejt RASTËSISHT!


Në vendin
tonë ke të drejtë të jesh komunist, ‘kuller’, narkoman, alkoolist ose
‘homoseksual i martuar me kurorë’, e të vishesh si prostitutë e edhe të
merresh me prostitucion! Ke të drejtë edhe të jesh hajn, plaçkitës,
fajdexhi e kumarxhi, bile edhe ta urresh popullin tënd deri sa t’i
dëshirosh vdekje me ‘rrjepje si të qenit’ por vetëm musliman nëse bëhesh
u pengon shumë! Por, këta të falimentuar nuk e kuptojnë, që kjo është e
vetmja gjë që mund ta bëjmë pa e pyetur askënd. Siç thotë Zoti i madh,
Krijuesi i Gjithësisë në librin e vet:


Ata dëshirojnë ta fikin
dritën (Fenë) e Allahut me gojën e tyre, por Allahu ka vendosur vetëm që
ta përsosë dritën e vet edhe sikur mohuesit ta urrejnë këtë gjë.
(Kur’an 9:32)

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Share this post on: redditgoogle

Thonë, jemi shembull :: Komentet

No Comment.
 

Thonë, jemi shembull

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: