islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty20%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty7%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty7%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty7%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty7%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty7%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty7%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty37%Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Empty
MesazhTitulli: Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë   Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë EmptyMon 27 Feb 2012 - 21:17

Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë Windows-8_250_174
Microsoft është duke e bërë të qartë se kush është shënjestra për Windows 8 me një vëzhgim për konsumatorë të sistemit operativ të planifikuar për të dalë më 29 shkurt. Por a do të fillojnë bizneset ta përdorin këtë sistem të ri operativ?

Gjatë kësaj jave, pas muajve të thashethemeve dhe copëzave të informacioneve të treguara, publiku më në fund do ta shohë – dhe shkarkojë – versionin e fundit të Windows 8.

Të mërkurën, në një ngjarje që përputhet me Kongresin Botëror për Celularë që do të mbahet në Barcelonë të Spanjës, Microsoft planifikon të lëshojë versionin që vetë e quan “vëzhgim për konsumatorë” të Windows 8.

Vetë emri është mjaft domethënës. Për diçka ky version dallon nga versioni i mëhershëm testues – i quajtur “shikimi paraprak nga zhvilluesit” që doli në konferencën Build të Microsoft në muajin shtator.

Më e rëndësishmja, tani ky version i ri do të ketë si cak konsumatorët. Por a do të jetë edhe për bizneset si cak që e mbajnë ndërmarrjen Microsoft mjaft të fuqishme?

Nuk ka dyshim që Microsoft ka nevojë për të bërë një shtytje para në hapësirën e kokës së konsumatorëve. Me përjashtime të theksuara të konzollës së vet për lojëra, Xbox, dhe sensorit të lëvizjes, Kinect, Microsoft nuk ka dalë aq mirë në mesin e konsumatorëve. Windows Phone është duke çaluar sa i përket forcës tërheqëse ndaj konsumatorëve dhe ndërmarrja është mjaft prapa tabletëve.

Windows 8 – i dizajnuar nga pjesa e poshtme deri tek tabletët të ndjeshëm në prekje dhe desktopët me mi dhe tastierë dhe llaptopët – ka për qëllim të kapë më shumë treg të konsumatorëve, veçanërisht tregun e tabletëve.

Por çfarë mund të thuhet për bizneset, të cilat kanë qenë aq të rëndësishme që shërbimet dhe prodhimet e Microsoft të jenë të pranishme aq gjerësisht në treg, duke i ndihmuar ndërmarrjes në mbërritjen e rekordeve megjithëse ishte ekonomia në rënie? A do të kalojnë ato në Windows 8? Çfarë ka për to në këtë sistem? Dhe nëse nuk kalojnë, a nuk tingëllon pak kjo si një problem i madh për Microsoft?

Ndërmarrja hulumtuese IDC bëri një parashikim gjatë fundit të vitit të kaluar për përdorimin e Windows 8 në kompjuterët personalë. IDC parashikoi që “Windows 8 do të jetë mjaft i parëndësishëm për përdoruesit e PC-ve, dhe ne presim që me të madhe të mos ketë veprimtari përditësuese nga Windows 7 në Windows 8 në atë formë të faktorit.”

Parashikimet e tjera të analistëve nuk ishin aq të tmerrshme për Microsoft. Por sipas tyre, bizneset me siguri që do të kenë një qëndrim prit-dhe-shiko me Windows 8, ose edhe madje nëse nuk kalojnë në këtë sistem, kjo nuk duhet t’i dhemb edhe aq shumë ndërmarrjes Microsoft.

Michael Silver, i cili është analist nga ndërmarrja hulumtuese Gartner, thotë që ai nuk mendon se bizneset do të fillojnë me të madhe ta përdorin Windows 8.

Çështja kryesore është lodhja për migrim,” thotë ai. Bizneset sapo kanë “shpenzuar disa vite duke provuar që ta vendosin Windows 7.”

Nëse organizatat vendosin që ta provojnë sistemin Windows 8, ato këtë mund ta bëjnë edhe në tabletë, thotë Silver. “Ne nuk i shohim ato duke kaluar në Windows 8 në çdo desktop dhe notebook.”/pcworldalbanian

Allahu ju shperbleft per postimin.
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Së shpejti do të lëshohet Windows 8 për konsumatorë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: