islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty20%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty7%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty7%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty7%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty7%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty7%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty7%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty37%Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep Empty
MesazhTitulli: Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep   Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep EmptySun 26 Feb 2012 - 19:29

Cito :
Teknologjia është zhvilluar aq shumë saqë skanerët tredimensionalë po triumfojnë në transplatimin e organeve dhe tani mund të bëhet një kopje prej allçie të fytyrës suaj.

Ju mund të bëni një kopje të vogël të fytyrës suaj në një studio të kolegjith Ravensbourn në Grinuçit, sipas një lajmi të revistës "BBC Focus".
Ja etapa e çuditshme dhe zbavitse të këtij proçesi:


  1. Skaneri tredimensional llogarit një pikë mbi fytyrën tuaj.Ndërkohë bëhen fotografitë me ndihmën e dy kamerave.
  2. Një kompjuter krahason fotografitë e ardhura nga dy kamerat për të llogariotur largësinë e çdo pikenga skaneri.Duke përdorur këtë të dhënë,kompjuteri paraqet një hartë të sipërfaqes së fytyrës.
  3. Një teknik kontrollon nëse ka apo jo ndonjë defekt.Ndërkohë që vetullat ose sytë për thithin dritën, ai kontrollon nëse janë apo jo të trasha.Më pas përshtaten me botimin dhe informacioni i ngjyrës dërgohet në skaner.
  4. Skaneri i aktivizon tutkallin dhe bojën në shtratin e allçisë.Kur krijohet një shtresë,e gjithë platforma lëviz poshtë pjesa e sipërme ushqehet me më shumë allçi dhe shtohet shtresa tjetër.
  5. Dhe kështu, shtresë pas shtrese krijohet gjendja tredimensionale e fytyrës suaj.Skaneri me ngjyrë bën të pamundërën për t`i dhënë një ngjyrë bën të pamundurën për ti dhënë një ngjyrë sa më natyrale fytyrës, të përafërt me tonin e ngjyrës së fytyrës suaj.Tutkalli i përdorur ngrihet duke bashkuar të gjitha copëzat e allçisë për t`i dhënë formë fytyrës.Në fund të proçesit skaneri largon copëzat e allçisë sipër dhe shtohet edhe pak sipër dhe shtohet edhe pak super tutkall për të rregulluar ngjyrat.Të gjitha këta veprime realizohen brenda vetëm 2 orëve.


Allahu ju shperbleft per postimin.
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Fytyrën tuaj do ta mbani në xhep
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: