islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty20%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty7%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty7%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty7%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty7%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty7%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty7%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty37%Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet Empty
MesazhTitulli: Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet   Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet EmptyFri 24 Feb 2012 - 18:43

Një vështirësi të ra mbi kokë dhe ti në këto momente mendon se nuk e perballon dot.I ke humbur të gjitha rrugët e jetës dhe tani preferon më mirë vdekjen.Kujton ss me vdekjen tënde gjithçka do të ndryshojë e se do të lirohesh nga prangat e mërzisë dhe hidhërimit.Ti ke fytyrë të butë saqë shumë shpejt te ti vërehet hidherimi,prandaj po të këshilloj:
"Hidhërimi është nga shejtani dhe ai është i krijuar nga zjarri kurse zjarri shuhet me ujë.Andaj kur urdhëroheni atehere merni abdes."

Ti nuk mendon dhe nuk kupton se pos Allahut askush nuk të ndihmon dot.Unë po të them mos u mërzit,se ti e ke Allahun si shoqërues tëndin në çdo hap.
Po shoh se nga ky dëshpërim u dorëzove shumë shpejt dhe nga rruga e Zotit u largove,por unë të them se Allahu është i Madh,Ai është i butë,meshiron shumë por mos harro se edhe dënimi i Tij është shumë i ashpër.
Qetësia dhe drita e zemrës tënde me siguri gjendet në namaz,prandaj lëri punët e kësaj bote sepse ajo është,mendo se një ditë do të bëhesh pluhur kurse Allahu përsëri do të ringjallë dhe frigohu për atë ditë sepse do të dalësh para një Madherie për të dhënë llogarinë tënde.
Prandaj mos u mërzit se çdo gjë do të kalojë,fale namazin dhe per çdo çështje si hidhërimi,pikëllimi ose gëzimi mbështetu vetëm te Allahu se vetëm Ai është që ofron,largon,dëgjon dhe i pergjigjet lutjes tënde.
Mendo se je më i miri dhe thuaj:Elhamdulilah Zoti më krijoi të bukur,me duar dhe me këmbë,më bëri të shëndoshë dhe të fortë.

Mos mendo se Zoti nuk i pergjigjet lutjes tënde,assesi,mendo se Allahu është shumë afër teje,Ai të dëgjon kur i lutesh me respekt,frikë dhe sinqeritet,shpreso vetëm te Ai,shpeso në mirësinë dhe në mëshirën e Gjithmëshirshmit dhe kij frikë nga dënimi i Tij.

Mesazhi nga tema:

Ska gjë më të ëmbël për zemrën se namazi dhe të kërkuarit falje nga Allahu.Pendohu se Zoti nuk të harron,ndoshta vonon por kij shpresë se Ai të ndihmon.

Shkrujti për forumin Islamieshtedrit:Ilaz Salihi.
Marur nga libri:Këshilla për jetë te lumtur fq.12-13.
Autore:Hafsa Fetaji.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Ti mos u mërzit,lutu,fale namazin,kthehu nga Fuqiploti sepse Ai është afër,dëgjon dhe përgjigjet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: