islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty20%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty7%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty7%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty7%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty7%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty7%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty7%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty37%Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! Empty
MesazhTitulli: Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet !   Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet ! EmptyFri 24 Feb 2012 - 15:00

Te nxitur dhe te shtyre nga ndjenja e brendshme per te respektuar dhe jetesuar porosite e Islamit,arabet,por jo vetem arabet,ju rreken diturise.pergaditen kuadro te arsimuara,ndertuan shume shkolla dhe universitete,ne te cilatu arsimuan njerezitpavaresisht nga mosha e tyre.Arsimimi gjeti shprehje te madhe gjate sundimit Abasit 132-750",i cili plotesisht e vuri ne veper diturine islame.Shume qendra kulturore te Sirise,te Egjiptit dhe te Persise ishin te pajisura me vepra filozofike greke.Shume nga keto vepra u perkthyen ne gjuhen arabe,te cilat ndihmuan qe me vone te dalin shume dijetare islame,ne lemi te ndryshme te shkences.Hlifet e Bagdadit,te Kordoves dhe te Kairos u dhane ndihmese te madhe atyre qe u moren me dituri.Ne bibloteken e Memunit ne Bagdad jane mbledhur 400 mije doreshkrime,ndersa bibloteka e Hatemit ne Kordove arriti t`i mbledhe 600 mije doreshkrime..... Es selamu Alejkum !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Ai qe del prej shtepise se vet per te kerkuar dituri eshte ne rruge te Zotit derisa te kthehet !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: