islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3012 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Alfred Dosku

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Empty
MesazhTitulli: Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja   Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 24 Feb 2012 - 11:28

Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Images?q=tbn:ANd9GcSlhbyIioLxnBed1CFFTr8iqq1ZKAlistC0hy5r0XQ05uno3H5D

Sot u preke nga një vështirësi, e ti u përkule dhe u dorëzove para saj. Sot t`u bë një padrejtësi nga njerëzit e pamoralshëm e ty po të kaplon hidhërimi.Ku mbeti shpresa dhe dëshira që këtë jetë ta kalosh në harmoni dhe pa kthesa? Ku mbeti shpresa dhe dëshira që këtë jetë ta kalosh në harmoni dhe pa kthesa?
Sot u dëshprove dhe mendon se çdo gjë mbaroi! Sa çudi?
Kujton se jeta për ty do të jetë e keqe dhe se çdo rreze e diellit u ndërpre! Vërtet, se çudi!Po të them, ngrihu dhe fale namazin lëri thashethemet dhe vështirësitë e jetës.Sot t`u bë padrejtësi por mos u dëshpëro se pas kësaj jete vjen jeta tjetër, ku All-llahu do të jetë Sundimtari e ty Ai i Lartë do të ngrejë në shkallën e durimtarëve.Lexoje këtë hadith dhe mendo: "
All-llahu i Madhëruar thotë: Pasha Lavdinë dhe Lartëmadhërinë Time:Unë nuk ia bashkoj robit Tim dy sigurime e as dy frika.Nëse ndihet i sigurt nga Unë në këtë botë, do ta frikësoj në ditën kur do t`i tuboj robërit e Mi,e nëse më frikësohet në këtë botë Unë do ta siguroj në ditën kur do t`i tuboj robërit e Mi."

Ti po frikësohesh dhe dëshprohesh nga gjërata e kota të kësaj bote e nuk mendon se tjetra është shumë afër.Mjaft jetove në mjerim, dije se edhe kjo natë do të ketë agim, zgjohu se do të vijë për ty një jetë e bardhë.Pendohu e dëgjo:"[i]Pas meje ummetin tim do ta godasin sprova që do të jenë si pjesët e natës së erët.Atëherë njerëzit do të gdhihen besimtarë e do të bien të flin jobesimtarë, kurse për pak vlerë të kësaj bote do ta shesin fenë e tyre." (Si BFI-ja jonë në Maqedoni)

[i]Mundohu të bësh durim, falëndero Zotin që je musliman feja jote është Islami kurse Pejgamberi yt është Muhammedi s.a.w.s.Ruaju nga mosbesimi....!

Këshilla e Temës: Kjo ditë kaloi por agimi i bukur i ditës tjetër do të zbardhë.Mos u trego i dëshpëruar se kjo jetë do të kalojë dhe nëse beson në botën tjetër, me ty do të jetë All-llahu.

Shkrujti: Ilaz Salihi
Marur nga Libri:Këshilla për Jetë të lumtur,Fq:18
Autore:Hafsa Fetaji

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Empty
MesazhTitulli: Re: Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja   Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 24 Feb 2012 - 14:51

Hallall, Allahu ju shperblefte i nderuar se bash isha per kete keshille sot ..!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Empty
MesazhTitulli: Re: Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja   Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 24 Feb 2012 - 17:00

All-llahu te shperblefte vella Ilaz dhe kofte razi me ty- per kete mesazh qe e ke postuar me te verte shum i qelluar ky postim me pelqeu pa mase ..

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Empty
MesazhTitulli: Re: Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja   Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja EmptyFri 24 Feb 2012 - 19:15

Amin edhe ti vlla shemsi dhe Ju moter Jasemina edhe juveAllahu ju shperbleft për komentet si dhe për leximin.Me vjen mirë që jz ka pelqyer tema Allahu jua largoft brengat e jetës si dhe u nduhmoft në cdo pikpamje të jetës juve dhe gjith ummetit islam.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Empty
MesazhTitulli: Re: Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja   Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mos u dëshpro,se pas kësaj jete ka një tjetër e pas kësaj dite me siguri vjen e reja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: