islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
25 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 25 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty20%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty7%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty7%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty7%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty7%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty7%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty7%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty37%Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!

Shko poshtë 

A duhet t'i besojme akoma Bashkesise Islame ne Maqedoni?
 PO
 JO!
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
MesazhTitulli: Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!   Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 23 Feb 2012 - 11:59

Te nderuar anetare te forumit Islami eshte drite, diteve te fundit mediat elektronike ne Maqedoni zbuluan se Bashkesija Islame e Maqedonis ka marre kredi nga “Shparkase Bank” dhe si garancion ka lene vakefet nen hopotek per kredi. Per kredit qe merr nga bankat "BIM" eshte prononcuar edhe vete myftiu i shkupit duke thene se "BIM" i merr por pa kamat, nderkoh gazetaret e Alsat-m kan kontaktuar operatoret e bankes ne fjale dhe citohet....“Nuk ka asnjë person fizik e as institucion qoftë ai edhe fetar që mundet dhe që ka marrë kredi në këtë bankë pa kamatë”.
Cka jane vakefet? “Vakëfi konsiderohet vetëm pronë e Allahut dhe nuk shitet, nuk dhurohet, nuk tjetërsohet, nuk trashëgohet dhe as nuk lejohet që në një mënyrë apo në një tjetër të humbasë rolin e tij si vakëf”
Andaj ju mbetet juve te nderuar anetere qe te jepnii vlersmin tuaj kundrejt Institucionit me te larte Islam ne Maqedoni se.....A besojm akoma ne kete institucion, apo JO!?

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!   Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 23 Feb 2012 - 12:52

Wes-selamu alejkum....Njëherit Allahu të shperbleft vlla për këtë sondazh aktual.Ta lthem të drejtën vlla ki lajm më ka shokuar por ishëm me rezerva për shkak se lajmin e mora nga një vlla e ai e kishte mar nga mediumi anti islam jahudo mason alsat-m rolin e të cilit po e shohim në gjurmimin e gabimeve te muslimanve. Ki medium qart e nxjerr në reklamat e ti numrin masonik 6666.Por,masi po deshmohet ki veprim i mallkuar ii BIM-it si shum veprime te tjera katastrofale kuptohet nese nuk jan montime ndaj këti institucioni dhe muslimanve ne përgjithësi une them se nuk ka mbet më me i besu BIM-it dhe vaj halli për ne kush na udhëheq.

Wes-selamu alejkum


Allahu ju shperbleft per postimin.
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!   Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 23 Feb 2012 - 12:59

Votova per opsionin e dyte (2) - JO!

Allahu ju shperblefte i nderuar Zudi, edhe un i kam degju kto lajme ke Alsat-m dhe sinqerisht jam habit , nuk po ndodh vetem njehere qe po dalin shume punt te felliqura nga BFI-ja sic dihet ne krye te Kryetarit te bashksise . Si ka mundesi qe ato te thone kan marr kredit po PA kamat ?! Un sa e dij jo vetem un po te gjithe popullata muslimane qofte edhe fejes tjeter NUK KA ne Maqedoni kredit pa kamat ... Feja islame e ndalon kte gjest qe te merret kredit me kamat . Nuk ka mbet me shkak qe ti besohet BFI-se e vetmja menyre eshte qe te nderroht kryetari i asaj bashkesi se na e nxorri fytyren e zez dhe i turproj gjithe muslimanet . ( Haram i qofte mundi ati ) Njehere del shoferi i tij i zan me drog , tani del qe ka marr kredit dhe ne hipotek ka len gjtihe pasruin Subhan`Allah ....

Si perfundim s'ka me besim ...!!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!   Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyThu 23 Feb 2012 - 13:33

All-llahu te lartesofte vella Zudi per kete postim-- Subhanallah qkas po ndodhe me shqipetaret musliman inshAllah nuk eshte e vertet se nuk i mbetet te qendroje ne krye te Imamit ,Kur kjo teme e kamates permendet thuaja per qdo dite neper Xhamija e ne te gjitha emisionet ,e ne anen e kundert pikerisht ndodhe kjo tek ne ,edhe nje here e lus All-llahun qe mos te jete e vertete .


Allahu ju shperbleft per postimin.
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!   Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyTue 28 Feb 2012 - 12:08

Eselamu Alaejkum te nderuar vllezer dhe motra te ketij forumi...Allahu qofte gjithemone me ju!
Ju falenderoj per voten e dhene e mbi te gjitha per komentin leshuar ketij sondazhi. Une dua te them se ndoshta do te isha pajture me komentin e vellaut Ilaz qe TV-e Alsat-m eshte anti Islam..... por ne anen tjeter do te shokohem kur shoh se kjo tv-e i zbulon te gjitha dredhit e te gjitha institucioneve ne Maqedoni. qofshin fetare apo jo! Une deri tani nuk kam pare Ilaz qe Alsat-m drejteprdrejt te sulmon Islamin edhe une rregullishte ne gyrbet i marr lajmet nga ky medium. Nese do te ishte ashtu siq thua ti Ilaz Alsat-m nuk do te kishte leshur per auditorin e tij shume filma TURKE me prmbajtje fetare Islame....une nuk pajtohem se eshte nje tv-e "MASONE". Por neve na dhembe ashtu sikur me dhembe edhe mua qe te ndegjoj informacione te tilla....te ndodh ti Ilaz se nuk deshiron te nddegjojshe ne asnje menyre informacione te tilla, sepse eshte me te veretete shokuese qe nje institucion sukur BIM te ben vepra te till. BIM edhe ne te kaluaren ka bere fliqesira sikur kjo e fundit por atehere ka patur mediume te koruptuara sikur MTV2 qe gjithmon ka qe antiislame antikometare qe ka bere injorimin e informacioneve te tilla duke mos ja shpalosur auditorit te vetet. Ka ardhur koha qe ne muslimanet ne Maqedoni te mos rrim te heshtur, vetem thjeshte duke i denuar veprimet e Bim-it edhe te mbetete kaluese. Ajo na perfaqeson neve dhe me parat tona te cilet na marrin si tatim ata mbijetojne, dhe ne faktikisht duhet te ngrejme zerin dhe te dalim ne protesta qe jo vetem ai far sula te jap dorheqje por i gjithe ai trupi drejtuese, te ikin sa me shpejte sepse edhe ata jane te infektuar me veprime kriminele.
wealejkum selam.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!   Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! EmptyWed 29 Feb 2012 - 18:01

Pervec Alsat M nuk ka mbetur me asnji program televiziv i cili ka mund te meret me kesisoj peshkaqen te medhenj sic jane BFI apo ndonji parti qofte politike apo jo.

Selamun Alejkum

Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty
MesazhTitulli: Re: Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!   Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Forumi Islami eshte drite nxjerr ne vote, sondazhin kushtuar krediteve te marrura nga Bashkesia Islame e Maqedonis!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: