islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? Empty
MesazhTitulli: Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ?    Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? EmptyWed 22 Feb 2012 - 23:18

Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? Crossroads.258205014_std-300x203
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ?

Ky tregim ka ndodhur në kohën e “shahut” të Iranit.
I ka ftuar Shahu dijetarët sunni dhe ata shi’itë, në mënyrë që t’i bashkojë ata mes vete dhe të shikoj se ku është dallimi mes tyre.
Dijetarët Shi’itë erdhën që të gjithë, ndërsa nga dijetarët Sunni nuk erdhi pos njërit, bile edhe me vonesë.
Pasi hyri tek ata, me vete kishte marrur edhe këpucët e tij nën sqetull.
Dijetarët Shi’itë shikuan drejt tij dhe thanë: “Pse hyn tek Shahu duke marrë me vete këpucët e tua?”
Dijetari Sunni u përgjigj: “Kam dëgjuar se Shi’ijat në kohën e Muhamedit, alejhi selam, kanë vjedhur këpucë!”
Dijetaret shi’itë thanë: “Në kohën e Muhamedit, alejhi selam, nuk ka pasur shi’ia!
Dijetari sunni tha: “Atëherë debati mbaroi, nga e keni sjellë shi’izmin e juaj?!”


Përktheu: Valdet Kamberi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Si i mposhti dijetari musliman (sunni) dijetarët shi’itë, me një pyetje të vetme ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: