islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty20%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty7%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty7%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty7%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty7%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty7%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty7%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty37%8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Empty
MesazhTitulli: 8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin?   8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? EmptyWed 22 Feb 2012 - 0:51

8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? Images?q=tbn:ANd9GcTPf_G0Q8UEdNXO92CQ3njCaBAFKMn3F5IoPop-z9sFTt4dh7kX

Duket si shaka, por është shumë e sigurt e përditshmja ruse "Russia today", e cila madje përcakton edhe datën, 08 Mars 2012. Nga kjo mase nuk do të preken vetëm amerikanët, por edhe shtete te tjera, që teorikisht nuk kanë lidhje fare me FBI. Sipas gazetës ruse, përgjegjëse për një masë të tillë do të jetë një virus "DnsChanger", që do të ketë infektuar më shume se 100 vende dhe miliona kompjuter.
Në vazhdim të informacionit të saj, Gazeta ruse, pretendon se kjo do të nise me një seri arrestimesh në Estoni, ku mendohet që të jetë edhe qendra e pirateve, ndërkohë që ajo nuk sqaron se si FBI do të
përfshihet në këtë ngjarje.
Duke ndërprerë internetin për një ditë të terë, FBI, synon që të shuajë edhe rrjetin e virusit, dhe pastruar tërë serverat e infektuar.

Allahu ju shperbleft per postimin.
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
8 Mars 2012, çdo të ndodhe me internetin?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: