islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty96%Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty0%Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty0%Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty0%Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty1%Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty2%Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! Empty
MesazhTitulli: Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !!   Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !! EmptyMon 20 Feb 2012 - 20:34

All-llahu xh.sh.krijoi njeriun si qenien me te persosur ne toke,dhe ia beri obligim faljen e Namazit,agjerimin e Ramazanit,Haxhin,Zekatin dhe per femren Mbulesen. Kam degjuar njerez qe ende nuk dine si te falen,me keq nuk e dine vleren e tij dhe nuk e praktikojne e as te respektojne fjalen e All-llahut xh.sh.Jam munduar shume t`i udhezoj si nje myslimane qe me takon.U thashe: Pse nuk falni namaz kur kjo eshte me e pakta qe mund te beni per Zotin tuaj All-llahun xh.sh....dhe me thane: Ne nuk dime si te falemi. U thashe cfare do benit nese nje dite do qendronit pa ngrene?....Me thane: Ne nuk kemi si te mbesim kur kemi me qka te ushqehemi...U thashe: Sikur trupi qe nuk munde te mbijetoj pa ngrene ashtu dhe shpirti nuk mund te mbijetoj pa barnin e tij sherues qe eshte "NAMAZI".Ngase namazi eshte ushqimi i shpirtit. Por nuk mund te beja me shume vetem se t`u them per ju qofte zjarri i Xhehnemit,ngase po hyni ne radhen e mynafikeve(pabesimtareve). Ndersa ju motra dhe vellezer myslimane qe falni namaz e qe respektoni fjalen e All-llahut xh.sh....All-llahu ua shperblefte me xhennet,dhe miresit me te bukura te ahiretit. Es selamu Alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Vlera e namazit dhe mos praktikimi i tij !!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Namazi-
Kërce tek: