islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty20%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty7%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty7%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty7%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty7%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty7%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty7%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty37%Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Empty
14022012
MesazhNëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin

Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin Shkupi-264x198
Nëse Mitrovica i kalon Serbisë, Kosova nuk do të mjaftohet vetëm me Preshevën, por do të kërkojë njësinë historike të ish vilajetit të Kosovës me kryeqendër Shkupin. “Mendoj se ndryshimi i kufijve të Kosovës, qoftë edhe këmbimi reciprok i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë (propozim i bërë) do të hapë ‘kutinë e Pandorës’, dhe më së pari, kërkesën ligjore e historike të Kosovës për njësinë historike të ish vilajetit me kryeqendër Shkupin”, ka shkruar në kolumnën e vet për “Lajm”, nënkryetari i Parlamentit të Kosovës Xhavit Haliti, i cili është dhe zyrtar i lartë i PDK-së të kryeministrit Hashim Thaçi.

Mendimit të Halitit për njësinë historike të ish vilajetit me kryeqendër Shkupin, i bashkëngjitet edhe Kryetari i Shoqatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Fazli Veliu, i cili thotë se ndryshimi i kufijve të Kosovës do të sillte ndryshime të paparemendueshme. “Jo vetëm kjo, por do të ketë ndryshime të tilla që nuk mund ti paramendojë Ballkani dhe Evropa. Ne s’kemi ç’të humbasim, ne vetëm do të fitojmë. Nëse ata prekin gjëra të tilla prekin trupin e kombit shqiptar. Ne duam që këtë bazament që e kemi në trojet e lashta, por me këta kufij gjeografik ta kemi për tu integruar të gjithë në familjen e madhe evropiane”, tha Veliu për “Lajm”.

Ndërkaq, Ismail Kadare del hapur kundër copëtimit të Kosovës, këmbimit të territoreve, ri përcaktimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Të gjitha këto propozime dhe hipoteza për shkrimtarin e madh Ismail Kadare nuk janë të panjohura. Duke i quajtur këto ide dhe spekulime, ai i konsideron edhe si lojë me zjarrin për destabilizimin e rajonit. Në një intervistë për agjencinë kombëtare të lajmeve “Presheva jonë”, shkrimtari pajtohet plotësisht me komunitetin ndërkombëtar dhe u bashkohet zërave të tyre për paprekshmërinë e kufijve të cilët sipas Kadaresë “janë jo vetëm gjëra të ndjeshme në Ballkanin e përzier, por edhe të rrezikshme për perspektivën e rajonit pas gjithë atij mundi, pas gjithë atij investimi e energjie nga ndërkombëtarët për promovimin e paqes dhe vënien e stabilitetit në rajon, pas gjithë atyre vuajtjeve dhe tmerrit që ka përjetuar gadishulli ballkanik këto vitet e fundit”.

Kadare: Ndryshimi i kufijve, lojë me zjarrin

Të gjitha këto propozime dhe hipoteza për shkrimtarin Ismail Kadare nuk janë të panjohura. Duke i quajtur këto ide dhe spekulime, ai i konsideron edhe si lojë me zjarrin për destabilizimin e rajonit. “Ndryshimet e kufijve janë jo vetëm gjëra të ndjeshme në Ballkanin e përzier, por edhe të rrezikshme për perspektivën e rajonit”, ka thënë Kadare.


(LP)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin :: Komentet

No Comment.
 

Nëse Serbia merr Mitrovicën, Kosova kërkon Shkupin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: