islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty96%Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty0%Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty0%Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty0%Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty1%Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty2%Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sa lloje të dashurisë egzistojnë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Sa lloje të dashurisë egzistojnë? Empty
MesazhTitulli: Sa lloje të dashurisë egzistojnë?   Sa lloje të dashurisë egzistojnë? EmptySun 2 May 2010 - 23:41

Një ditë Pejgamberi a.s dhëndërrin e tij Aliun r.a e pyet: O Ali a e don Allahun? Po o i Dërguari i Allahut. A më don mua? Po o i Dërguari i Allahut. A e don bashkëshorten tënde? Po o i Dërguari i Allahut. Po a i don fëmijët tu? Po o i Dërguari i Allahut. Përgigjet Aliu r.a

Mirë, pra, po si ja arrinë t`i ,mbashë në zemër që të gjithë këto gjëra? E pyeti Pejgamberi a.s ?Aliu u habit nga pyetja e papritur dhe nuk dinte se si t`i përgjigjet.
Më duhet të mendoj i tha dhe u largua nga aty.

Aliu po ecte i menduar, gruaja e tij, e bija e pejgamberit Fatimeja, e vërjeti këtë dhe e pyeti: Ali! Çështë kjo gjë, përse mërzitesh? Nëse është për gjëra të kësaj bote lere atë , ti nuk të ka hije një gjë e tillë. Nëse mërzia yte është hynore atëherë ndaje me mua së bashku do të gjejmë zgjidhje.” I tha ajo.

Aliu ia tregoi dialogun me të jatin e saj. Muhammedin a.s Fatimeja buzëqeshi dhe i thotë: Ali shko te babai im dhe thuaj:

Njeriu Allahun e don me mend dhe me shpirt, të Dërguarin e Tij e don me zemër, gruan e tij e don me epsh, ndërsa fëmijët e tij i don me dhembshuri, inkoshiencë. I kënaqur nga përgjigja e të shoqes, Aliu shkon te i dërguari i Allahut dhe ia tregon përgjigjen. Pejgamberi a.s pasi dëgjoi atë buzëqeshi dhe i tha: O Ali atë që më tregove ti është shkëputur nga trungu i Pejgamberisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa lloje të dashurisë egzistojnë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: