islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
29 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 29 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty96%Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty0%Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty0%Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty0%Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty1%Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty2%Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Namazet qe kan ngelur pa Falur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
vila
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 6
Data e regjistrimit : 29/01/2012

Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
MesazhTitulli: Namazet qe kan ngelur pa Falur   Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyThu 9 Feb 2012 - 0:01

Es-selamun Alejkum Hoxhe i nderuar,Vellezer dhe Motra,
une deshta me ju pyet,se namazet qe kan ngelur pa falur,me vite te tera,a duhet me i fal,apo nuk duhet me i fal,une kam lexuar nga dy dijetaret e mdhenj,ku njeri thot se neqofte se personi 30-vjet nuk eshte falur,ai prej at dit duhet cdo namaz ta fal nga dy here,qe ti mbushet ajo koh qe i ka ngelur pa fal.ndersa tjetri thot se ne qofte se personi 30-vjet nuk eshte falur ai nese fillon prej ate dite me u fal,e deri ne vdekje nuk ka nevoj me fale namaze teper apo (plotsues)por duhet te pendohet te Allahu xh.sh. se Allahu xh.sh.fal shum dhe eshte meshirues i madh,Hoxhe i nderuar,Vllezer dhe Motra,une personalisht fali namaze kaza pershkak se mkan mbetur shum kohe te namazeve pa u fal,Allahu xh.sh e din qellimin tim,dhe besoj se do ti pranoje namazet e mia kaza qe i bej,per kohen e kaluar InshaAllah dhe per te ardhmen,por ju lutem ne emer te Allahut,dhe per nder te Profetit tone Muhammedit a.s ma jepni nji pergjigje...Lus Allahun xh.sh te na fal gabimet,gjunahet,te na udhzoj ne rrugen e drejt,ne rrugen e atyre (qe i ka dasht) e jo ne rrugen e atyre qe terhoqi hidherimin,Falemderimet i takojn vetem Allahut xh.sh salavatet qofshin mbi Pejgamberin tone Muhammedin a.s dhe shokeve te tij,poashtu shfrutzoj rastin tju faleminderohem juve Hoxhe i nderuar,Vllezer dhe Motra, Allahu qofte i knaqur me ju,Allahu ju shperbleft si ne kete bote poashtu edhe ne Ahiret...

Ves-selamun Alejkum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Namazet qe kan ngelur pa Falur Empty
MesazhTitulli: Re: Namazet qe kan ngelur pa Falur   Namazet qe kan ngelur pa Falur EmptyTue 14 Feb 2012 - 23:16

Selamun Alejkum.
Sa u takon namazeve qe  ju kan ngelur pa fal eshte e vertet se ka dy  mednime ku mnedimi i 1 thot se duhet te falen , e mdnimi i dyt thot se nuk kanevoj qe te falen sepse mjafton vetem pendimi. Un mnedoj se per ata persona qe e pranojn fen Islame nuk ka nevoj qe ti plotesojn namazet e mbetura, mirepo pasi  ju keni qen muslimane qe nga lindja por jo edhe ne praktik dhe e keni ditur se falja e namazve ka qen obligim mirepo nga  arsyet e ndryshme se keni kryer kete, un mendoj se eshte me se miri qe ato namaze te plotesohen duke i falur si kaza.
Sepse ki vendim nuk ka dal si risi por ka qen edhe ne kohet e me hershme dhe shumica e dijetarve jan te mendimit qe duhet te plotesohen, edhepse kadisa te menqur qe thon se nuk ka nevoj, por jam i mnedimit se ju nuk humbni agje nga keta kazaja bile edhe nese nuk ju pranohen si kaza ateher do te pranohen si nafileinshaallh  dhe per keta do keni edhe shperblime te Allahu xh.sh. Me se miri e din Allahu xh.sh.
Me respekt
Uzeir Ibrahimi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Namazet qe kan ngelur pa Falur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: