islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty20%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty7%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty7%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty7%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty7%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty7%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty7%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty37%Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
MesazhTitulli: Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë   Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 3 Feb 2012 - 17:14

Ky është rrëfimi që ndodhi në kohën e Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem. Jobesimtarët e Mekës i thanë Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem: "Nëse vërtet je i Dërguar i Allahut, po të kërkojmë si mrekulli argument për ne që ta ndash Hënën në dy pjesë" dhe i premtuan se do ta besojnë nëse do të kishte mundësi që ta bënte atë gjë. Atë natë Hëna ishte e plotë.

Muhamedi sal-lAllahu alejhi ue selem iu lut Allahut të Lartësuar për këtë mrekulli që të ishte si argument për pejgamberllëkun e tij dhe që t'i besojnë Atij.

Allahu i Lartësuar ia dhuroi Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem këtë mrekulli madhështore dhe pasi Muhamedi sal-lAllahu alejhi ue selem bëri me dorë nga Hëna, ajo u nda në dy pjesë por jo vetëm kaq, njëra pjesë shkoi nga kodra Safa, kurse pjesa tjetër shkoi në drejtim të kodrës Kajkaa, përballë kodrës Safa derisa e panë kodrën Hira mes dy gjysmave të Hënës.

Dhe thanë: "Na bëri magji Muhamedi!" Pastaj thanë se nëse na ka bërë neve magji, nuk ka mundësi që t'i bëjë magji tërë njerëzimit! Ebu Xhehli tha: "Pritni edhe ndonjë ditë derisa t'i pyesim malësorët dhe nëse ata na rrëfejnë për ndarjen e Hënës, atëherë ajo është e vërtetë. E nëse jo, atëherë Muhamedi na ka bërë magji në sytë tanë.

Pasi erdhën malësorët dhe rrëfyen për ndarjen e Hënës, Ebu Xhehli dhe jobesimtarët e Mekës thanë: "Kjo është një magji e vazhdueshme", kurse Allahu i Lartësuar në lidhje me këtë ngjarje zbriti ajetet kuranore:

"Momenti (i katastrofës së përgjithshme) është afruar, e hëna është çarë (në dysh). Po ata (idhujtarët) edhe nëse shohin ndonjë argument (mrekulli) zbrapsen e thonë: “Kjo është magji e vazhdueshme!” Dhe përgënjeshtruan e ndoqën dëshirat e veta, por çdo çështje arrin cakun e fundit. Atyre u patën ardhur aso lajmesh (të popujve të lashtë), ku ka mjaft qortime, (për ata që kuptojnë). Urtësi e përsosur (është Kur’ani)! Po sa bëjnë dobi qortimet! Pra, largohu prej tyre. Ditën kur thirrësi (Israfili) kumton një send të tmerrshëm." (Kuran, sure Kamer: 1-6)

Me kaq përfundon rrëfimi që ndodhi në kohën e Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem.

Doktor Zglul Nexharë, studiues bashkëkohor, thotë: "Ne një seminar në njërin nga fakultetet britanike u thash se ndarja e Hënës, që ishte mrekulli e Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem, është vërtetuar në kohën bashkëkohore dhe u rrëfeva se si e kanë vërtetuar atë.

Njëri nga vëllezërit britanikë që ka shumë interesim për Islamin quhet Daud Musa Bejtuk, i cili tani është udhëheqës i Lëvizjes islame të Britanisë, e cila do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme në emër të Islamit që po përhapet me të madhe në Perëndim. Kur ai ishte duke bërë studime për fetë njëri nga shokët e tij i dhuroi një përkthim të Kuranit në gjuhën angleze dhe kur e hapi në suren "Kamer" (Hëna) lexoi: "Momenti (i katastrofës së përgjithshme) është afruar e Hëna është çarë (në dysh)" (Kamer: 1) Mendoi me vete a ka mundësi të ketë ndodhur kjo?

Pastaj e lexoi Kuranin deri në fund dhe nuk e hapi më.

Një ditë prej ditësh, përderisa ishte ulur pranë televizorit duke ndjekur një program në BBC, prezantuesi i programit bënte dialog me tre studiues amerikanë dhe i kritikonte se Amerika ka shpenzuar miliona e miliona dollarë për fluturime e zbulime kozmike në kohën kur miliona njerëz vuajnë nga varfëria e rëndë, kurse kozmonautët mundoheshin t'i arsyetonin shpenzimet për fluturime kozmike duke thënë se ka pasur dobi të mëdha si në bujqësi edhe në ndërtimtari e shumë dobi të tjera shkencore.

E pastaj përmendën disa udhëtime kozmike deri në Hënë, se si qëndruan mbi sipërfaqen e Hënës për studime të cilat kushtuan përafërsisht 100 milionë dollarë.

Udhëheqësi i emisionit tha: "Tërë këto shpenzime kaq të mëdha vetëm që të vendosni flamurin amerikan mbi sipërfaqen e Hënës?! Por ata i treguan se si e kanë studiuar përbërjen e brendshme të Hënës që të vërtetojnë ngjashmërinë e saj me përbërjen e Tokës, kurse pastaj njëri prej tyre tha: "Zbuluam një gjë shumë të çuditshme. Zbuluam një vijë të gjerë e të gjatë e të thellë me gurë të shprishur deri në brendësinë e Hënës dhe këto të dhëna na dhanë të kuptojmë se nuk ka pasur mundësi që të ndodhë kjo assesi vetëm nëse është ndarë Hëna një herë më parë e pastaj sërish është bashkuar dhe ata gurë kanë mbetur ashtu pas bashkimit."
Daud Musa Bejtuk thotë: "Kërceva nga shtrati duke thënë se kjo mrekulli qe ajo që Allahu i Lartësuar ia ka dhuruar Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem para 1400 vitesh në atë shkretëtirë dhe tani i ka nënshtruar amerikanët bashkëkohorë që të shpenzojnë miliona dollarë që t'ua vërtetojnë muslimanëve këtë mrekulli të Muhamedit sal-lAllahu alejhi ue selem. Me të vërtetë kjo është feja e vërtetë!

Kështu sure El-Kamer u bë shkak për udhëzimin e ti, pasi qe fillimisht shkaktare për refuzimin e Islamit prej tij.Përktheu: Hevzi Kadriu

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
MesazhTitulli: Re: Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë   Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyFri 3 Feb 2012 - 21:15

Allahu te meshirofte vella shemsi per kete material shum te bukur qe na ke bere te mundshem . Sepse kjo ndoshta nese nuk gaboj une, do te jete nje argumente shum i qarte edhe per disa Musliman tradicional!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
MesazhTitulli: Re: Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë   Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë EmptyMon 6 Feb 2012 - 0:24

Amin vella Zudi-njashtu edhe ty vella te shperblefte All-llahu me te gjitha te mirat ne ket jet dhe ne Ahiret ,si dhe te gjithe muslimanet kudo qe gjinden te bashkuar Amin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty
MesazhTitulli: Re: Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë   Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mrekullia e Muhamedit alejhi selam u zbulua pasi shpenzuan 100 milionë dollarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: