islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty96%Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty0%Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty0%Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty0%Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty1%Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty2%Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës}

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
MesazhTitulli: Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës}   Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySat 1 May 2010 - 18:06

[b]Es-Selamu Alejkum we Rahmetullahi we Berekatuhu Hoxhe i nderuare Pata nje Pytje : A eshte shirku i pranishem ne kete ummet ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
MesazhTitulli: Përgjigje e pyetjes A është shirku i pranishëm në këtë Ummet?   Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySun 9 May 2010 - 10:36

Së pari ju falemenderoj për pyetjen dhe ju kërkoj ndjes për vonimin e përgjigjes.
Sa i takon pyetjes se a egziston në ditët e sodit shirku apo jo nuk mundë të dalim me një përgjigje definitive, sepse ajo është gjë e mshefur (cështje zemre) por disa shenja dhe disa terme që po përdoren nga disa të rinj, lirisht mund të themi se po bëjnë shirk, duke u bazuar në vet thënjet e tyre ku për fat të keq po ndëgjojm nga disa që thuan “Unë adhuroj filan këngëtarin, sportisrin, artistin” më këtë thënje ne bëjmë shirk. Një dijetar thot Më parë putat ishin prej guri e druri ndërsa sot jan prej koci e tuli. Sipas fesë islame dihet se vetëm Krijuesi i gjithësisë adhurohet e askush tjetër pos Tijë. Sa i takon shirkut Allahu xh.sh. në disa ajete përmend se cdo gamin e falën pos shirkut.
Poqese njeriu bën një gabim të tillë ai duhet sinqerisht të pendohet, dhe të mos e përsëris të njëjtin gabim.


Lus rrinin tonë që të ken kujdes ndaj disa termeve sepse ndodh një fjal e vogël e nxjer nga Imani. Rrujna zot

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
MesazhTitulli: Selamu Alejkum   Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} EmptySun 9 May 2010 - 11:52

All-llahut subhane we teala te shperblefte me Xhennete Hoxhe i nderuad Per Pergjigjjene.

E lusim Allahun e Madhëruar që të na mundësojë të gjithëve për kryerjen e punëve të mira dhe të na largojë nga haramet. AminHasan el Basri ka thënë: "O ju të rinj! Kujdes nga vonimi; të thënurit “do ta bëj më vonë, do ta bëj më vonë!”Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
Sponsored content
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty
MesazhTitulli: Re: Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës}   Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës} Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Selamu Alejkum{Pyetje Hoxhës}
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: