islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty20%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty7%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty7%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty7%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty7%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty7%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty7%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty37%NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI .

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Empty
MesazhTitulli: NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI .   NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . EmptyFri 27 Jan 2012 - 1:16

NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . 314408_10150313314845518_158029920517_8582895_18778566_n
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI .

Shkencëtarët e astronomisë janë vërtetuar se planeti mars në javën e fundit të muajit korrik ka filluar të ngadalësojë shpejtësinë e tij të rrotullimit rreth diellit.
Me datë 30 korrik 2003 ditën e mërkurë ai ka ndaluar plotësisht lëvizjen e tij.
Pas disa muajsh në muajin gusht ai ka filluar të lëvizë përsëri por këtë herë në drejtim të kundërt të tij.
Kjo do të thotë se dielli në planetin mars detyrimisht ka lindur nga perëndimi.
Dijetarët Islam kanë thënë se kjo do të ndodhë vetëm një ditë pastaj përsëri dielli do të lind në lindje aq sa Allahu dëshiron dhe kjo ka ndodhur pikërishtë me planetin Mars!
Shkencëtarët e astronomisë thonë se kjo dukuri e çuditshme do të ndodhë me të gjithë planetet e tjerë, midis të cilëve është dhe planeti ynë Tokë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI . Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
NASA KONFIRMON MUNDËSINË E LINDJES SË DIELLIT NGA PERËNDIMI .
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: