islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty20%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty7%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty7%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty7%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty7%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty7%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty7%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty37%Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Empty
MesazhTitulli: Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën   Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën EmptyThu 26 Jan 2012 - 11:37

Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën Specietereja

Një eksperitë në Suranam, vendin e vogël të Amerikës së Jugut, identifikoi 46 specie të reja, ekzistenca e të cilave nuk ishte e njohur më parë për shkencën.
Në bashkëpunim me indigjenët vendas dhe studentë, një grup shkencëtarësh regjistroi në total 1 300 gjallesa, ekzistenca e disa prej të cilave nuk ishte e njohur deri tani, ndërsa disa të tjera konsideroheshin si të zhdukura prej kohësh.
Midis tyre, e veçantë duket një brektosë e pagëzuar me emrin “bretkosa kauboj”, për shkak të palave të çuditshme në këmbët e saj.
Një tjetër specie krejtësisht e veçantë, e pikasur në ditën e fundit të vëzhgimit 3-javor, ishte një lloj peshku, lëkura e të cilit ishte e veshur me një ind të veçantë, nga i cili dalin gjemba që e mbrojnë specien nga sulmi i piranjave, amfibëve mishngrënës, që popullojnë të njëjtat ujra.
Drejtori i misionit vëzhgues, Trond Larsen, shpjegoi se përse Surinami është një vend kaq i veçantë për misionin e tij. “Ndonëse është një vend i vogël, të ndodh që zona të tëra të jenë pa rrugë dhe të dëndura me pyje që për karakteristikat që kanë, janë unikë në të gjithë planetin”, tha ai.
”Tashmë, ky është një prej vendeve të pakta në botë, në të cilin jeta mund të gjendet në gjendjen e saj të egër”.

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zbulohen 46 gjallesa të panjohura për shkencën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: